Jižní TyrolskoNovinkyZahraničí

Čeští fotbalisté jedou do stejných hor jako Ester Ledecká

Jihotyrolský region Gitschberg Jochtal/Rio Pusteria koncem května (31. 5. – 6. 6.) s ročním zpožděním přivítá českou fotbalovou reprezentaci na závěrečném přípravném kempu před mistrovstvím Evropy.

Foto: ©Gitschberg Jochtal / Hannes Niederkofler, Alex Filz

A v zimě se těší i na šampionku bílých svahů Ester Ledeckou, s níž mají také dohodnutou bližší spolupráci. Vals/Valles je epicentrem dosud nepříliš objeveného resortu, leží ve výšce 1350 metrů, jen 5 kilometrů od Brennerské dálnice, 15 minut od starobylého univerzitního města Brixenu. V zimě nabízí na dvou propojených vrcholech 15 lanovek a vleků a 55 kilometrů sjezdovek různé obtížnosti, lákající především na rodinné lyžování. K tomu skialpové i běžecké trasy, tři sáňkařské tobogany.

Jen o kus dál v Pusterském údolí se tyčí k nebi masiv oblíbeného Kronplatzu/Plan de Corones. V létě vábí nedotčenou přírodou s dechberoucími panoramaty třítisícových štítů Alp i Dolomit vůkol. Po krátkém výšlapu narazíte na Fane Alm, nejkrásnější alpskou vísku celého Jižního Tyrolska, anebo Rodenecker-Lusner, nejdelší vysokohorskou pastvinu. Už 13. května zahájily zdejší lanovky letní provoz. A (nejmíň) tři sta dní v roce tu svítí slunce! Fotbalisté mají rezervovanou kompletní kapacitu The Soulful Hotelu Silena se čtyřmi hvězdičkami a Superior třídou. Region chystá i partnerství s ligovým klubem FK Jablonec.

Tomáš Nohejl

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button