Novinky

Český tým v Izraeli pracuje nově pod jednou střechou

Česká ambasáda v izraelském Tel Avivu otevřela 10. listopadu v budově zastupitelského úřadu sdílenou obchodně-ekonomickou kancelář, kde budou společně působit pracovníci zastupující Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Ministerstvo obrany ČR, Úřad vlády ČR a agentury CzechTrade a CzechInvest podřízené Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR. V rámci této kanceláře bude pracovat tým diplomatů a místních specialistů.

Foto: MZV ČR

„Koncept sdílené obchodně-ekonomické kanceláře na zastupitelském úřadě zapadá do širší snahy české diplomacie působit v zahraničí pod jednou společnou střechou, sdílet informace a kontakty a společně připravovat akce,“ uvedl ministr Tomáš Petříček. Sdílení informací podporuje společný informační systém SINPRO, který využívají ekonomičtí diplomaté i CzechTrade. Díky společnému působení dochází rovněž k úspoře nákladů.

Kancelář bude jednotným kontaktním místem pro české firmy, které hledají obchodní partnery v řadách místních firem či státních institucí. Její pracovníci se budou společnými silami snažit přispět k dlouhodobé přítomnosti českých firem na izraelském trhu. Dále se na obchodní kancelář mohou obracet také vysoké školy a výzkumná centra, jež by chtěly své aktivity v místním prostředí rozvíjet.

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa, který vybudování společné kanceláře v Tel Avivu zaštítil, k tomu dodává: „Společné působení státních institucí a agentur v zahraničí je racionální koncept, který přináší finanční úspory a dobře násobí služby pro české firmy. Pandemie ukazuje, že diplomacie musí ještě více profesionálně sloužit v těžkých dobách, při překonávání praktických problémů našich klientů a předávání informací o nových příležitostech, které v této době vznikají.“

Izraelská pobočka agentury CzechTrade, která se nyní do společné obchodní kanceláře fyzicky přesouvá, byla založena v roce 2014. CzechTrade má v Izraeli také další, jeruzalémskou pobočku v rámci Českého domu, který byl otevřen během pracovní cesty prezidenta ČR do Izraele v roce 2018. Tam sdílí kancelář společně s vládními agenturami CzechTourism a Českými centry.

 

Newsroom TTG/MZV ČR

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button