CestovkyKam jet?TOPZahraničí

Čedok Čechům zpřístupňuje tajemnou oázu Síwa

Egypt je populárním cílem, který Češi tradičně volí pro svou dovolenou. Chcete ale vyrazit na místo, kde se turismus teprve probouzí? Čedok přidává od letošního srpna do své nabídky egyptskou destinaci Marsa Matrouh, která bude v České republice novinkou. Při této návštěvě objevte oázu Síwa, kde kdysi pobývali i Kleopatra a Alexandr Veliký.

Foto: iStock

Pokud sníte o tom, že v Egyptě opustíte vyšlapané cesty, je tato mimořádně úrodná pánev v odlehlé Západní poušti přesně pro vás. Izolovaná oáza Síwa ležící přibližně 18 metrů pod hladinou moře je posetá olivovými háji, palmami a teplými, průzračnými prameny a ohraničená Velkým písečným mořem mizícím kdesi v dálce. Je jednou z nejzáhadnějších egyptských oáz.

Do výše pěti pater nad moderním městem se tyčí starobylá pevnost postavená na přírodní skále ze soli, nepálených cihel a palmových kmenů známá jako Shali Ghadi („Shali“ je název města a „Ghadi“ znamená vzdálené). I když je nyní většinou opuštěná a „ohlodaná časem“, zůstává dominantou města a nabízí pohled na datlové palmy a olivové háje, které se rozprostírají na míle daleko v každém směru oázy Síwa.

Foto: iStock

Ačkoli nemá Kleopatřin pramen nic společného se slavnou královnou Egypta (současný název je nedávný vynález), je toto horké jezírko, které lze identifikovat jako Herodotem popsanou Fontánu Slunce, jedním z nejoblíbenějších míst v Síwě. Jezírko se nachází asi 800 metrů jižně od chrámu Um Ubeydah a je navštěvováno nejen turisty, ale především Síwany, kteří si rádi užívají jeho průzračnou a horkou vodu.

Foto: iStock

Solná jezera jsou jednou z nejkrásnějších scenerií v Síwě, kterou si nesmíte nechat ujít. S vodou tak čistou a průzračně zelenou lákají solná jezera lidi do Síwy po celý rok, ať už pro jejich léčivé účinky, či jen pro požitek z koupání v husté slané vodě.

Kromě koupání a procházek po oáze si návštěvníci mohou užít také projížďku jeepy po dunách největší pouště světa či vyrazit na jeden z výletů na sever Egypta, do El Alameinu, Káhiry či Alexandrie.

Do óazy Síwa se nově dostanete na výlet mnohem jednodušeji díky pravidelným charterovým letům do Marsa Matrouh, kam začnou exkluzivně pro Čedok létat od srpna Smartwings. Letovisko u Středozemního moře nabízí během léta příjemnější teploty, luxusní hotely s all inclusive a průzračnou vodu s bílými písčitými plážemi. Ne nadarmo se říká, že právě tady najdete ty nejkrásnější pláže Egypta. Navíc se jedná o destinaci, kde cestovní ruch teprve ožívá, a nepotkáte zde ani během léta tolik turistů jako v jiných tradičních letních destinacích.

Kompletní přehled zájezdů do této nové egyptské destinace, včetně first i last minute nabídek, najdete na webových stránkách www.cedok.cz. Rezervovat pobyty lze online, přes telefonickou rezervační linku, osobně na pobočkách Čedoku po celé České republice nebo v široké síti provizních prodejců.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button