Brémy: městští muzikanti a staré město dlážděné hřeby

Moderní město, plné života, s velkou námořnickou minulostí: těmto kořenům vděčí město za svůj mezinárodní a kosmopolitní charakter. Hlavním rysem soužití zdejšího obyvatelstva jsou liberalismus a tolerance, které se zde vyvíjely po staletí. Je to znát na každém kroku: tady se žije dobře. Zachovej staré, vyzkoušej nové – tak zní osvědčený brémský recept na úspěch.

[wzslider autoplay=“true“]

Všudypřítomné dějiny a osel, který splní každé přání.

Historie města má na hrbu více než 1 200 let a obzvlášť důrazně se hlásí ke slovu ústy velkolepého barokně-renesančního komplexu náměstí s radnicí a Rolandovou sochou, vznešenými patricijskými domy a budovou „Schütting“, brémskou obchodní komorou s velmi dlouhou tradicí. Procházku po nejvýznamnějších pamětihodnostech zvládnete i bez plánku: 2 000 mosazných a ocelových hřebů vás dovede od prostranství před kostelem Panny Marie přes náměstí až do Böttcherstraße, bývalé řemeslnické uličky, dnes kulturně-uměleckého centra a skvostu dějin evropské kultury. Na „Hřebové trase“ neminete ani Brémské muzikanty. Stejnojmenná pohádka je světoznámá a od časů bratří Grimmů s Brémami tak úzce spjata jako radnice a Roland. Ostatně – dotkněte se oslíkových nohou, přinese vám to štěstí. A když to uděláte správně, můžete si dokonce i něco přát. Důležité je totiž, abyste oslí nohy pohladili oběma rukama. Kdybyste natáhli jen jednu ruku, stihlo by vás brémské rčení, o tom, jak se zdraví dva oslové!

Uživejte si u vody i na vodě

Brémští si umí užívat života: káva světového věhlasu, lahodná čokoláda, exotické koření, lákavé rybí speciality a v neposlední řadě i špičková mezinárodní piva shledáte ve více než 1 000 hospůdkách a kavárnách, restauracích, bistrech a barech. A v nádherných krámcích, pro které jako by se zastavil čas.
Přímo centrum města, od náměstí a Brémských muzikantů co by kamenem dohodil, protíná nově upravená promenáda podél Vezery, brémská Schlachte. Zejména za hezkého počasí je plná života a z terasy či zahrádky se můžete kochat pohledem na vodní hladinu. V letní sezóně mají hosté v pivních a letních zahradách na promenádě k dispozici na 2 000 míst k sezení – a to až do půlnoci. Z kotviště Martini přímo u Schlachte se dá vyrazit na kratší i delší plavbu, kupříkladu okružní po Vezeře nebo po přístavu. A ani na vlnách nepřijdete v Brémách o kulinářskou nabídku: na palubě lodí kotvící u promenády čeká na návštěvníky rozmanitá gastronomie od slavnostní pirátské večeře až po tradiční „Kohl und Pinkel“ se severoněmeckou národní masovou pochoutkou.

Námořnické tradice se oddaně ctí i o něco dále po proudu řeky, ve čtvrti Vegesack. Jedná se o pestrý tematický svět s pěknými kapitánskými domky a přístavní čtvrtí, s námořnickými svátky a pronájmem lodí na plavbu po Vezeře a Lesumu. Ve Vegesacku kotví od roku 1996 také loď Schulschiff Deutschland, jediná zachovaná výcviková vícestěžňová plachetnice z historie německé plavby. Je zpřístupněna nejen k prohlídkám, ale i k přenocování: intenzivnější námořnickou atmosféru těžko jinde pohledat.
Další inspiraci najdete na: www.germany.travel.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..