Knihy a médiaMěsta & regiony ČRNovinky

Baťa nejsou jenom boty

Baťa nejsou jenom boty – tak se jmenuje nová publikace, která si klade za cíl seznámit veřejnost s místy ve Zlínském a Trenčínském kraji, která jsou spojená s rodinou nejslavnějšího ševce.

Foto: archiv CCRVM

Čtenáře zavede nejen do Zlína, někdejšího sídla baťovského impéria, ale také například do Napajedel, Vsetína či slovenské Bojnice.

„Příběh Tomáše Bati, jeho nevlastního bratra Jana Antonína a dalších členů této rodiny je fascinující i po mnoha letech. Existuje řada míst, která jsou s nimi stále spjatá, a my bychom na ně rádi upozornili. A také motivovali k jejich návštěvě,“ sdělila Zuzana Vojtová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, která novou publikaci vydala ve spolupráci se Zlínským a Trenčínským krajem.

Letošní rok nebyl pro vydání publikace vybrán náhodně. Už za pár dnů, konkrétně 3. dubna, totiž uplyne 145 let od narození Tomáše Bati, zakladatele firmy a také politika a budovatele moderního Zlína, který zásadním způsobem ovlivnil nejen Východní Moravu, ale celé tehdejší Československo.

Publikace je ve formě brožury a zájemci si ji mohou v příštích dnech vyzvednout ve vybraných informačních centrech po celém Zlínském kraji, například v Kroměříži, Uherském Hradišti, Napajedlích nebo Otrokovicích, dále také v Krajském TIC 14I15, Památníku T. Bati nebo třeba v Baťově vile ve Zlíně. Lze ji i stáhnout ve formátu PDF na odkazu www.vychodni-morava.cz/bata

Newsroom TTG

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button