Kam jet?TechnologieThajskoTOPZahraničí

Bangkok: Druhé nejlepší město na světě pro digitální nomády

Bangkok získal prestižní ocenění za druhé nejlepší město na světě a nejlepší město v Asii pro digitální nomády v nové studii britského flexibilního poskytovatele pracovních řešení The Instant Group.

Foto: TAT

Pan Yuthasak Supasorn, guvernér TAT, řekl: „Je to skvělé vyznamenání pro Bangkok i Thajsko, protože si uvědomuje modernost, konektivitu a cenovou dostupnost hlavního města Thajska. Je to ještě přínosnější, když zvážíte, jak dobře doplňuje thajský cíl, kterým je rozvoj cestovního sektoru digitálních nomádů v rámci kampaně „Navštivte Thajsko rok 2022: Úžasné nové kapitoly“.

Na druhém místě na světě za Lisabonem v Portugalsku se v celosvětovém žebříčku 80 měst pro digitální nomády Bangkok umístil dobře v klíčových oblastech cenové dostupnosti, počasí, rychlosti širokopásmového připojení, scenerie a dopravy. K jeho působivému umístění přispěla široká nabídka vynikající místní kuchyně a pouliční kuchyně, více než 15 000 dostupných vysokorychlostních Wi-Fi hotspotů, skvělé možnosti dopravy a některé z nejlevnějších ubytování dostupných na celém světě.

Foto: TAT

Bangkok byl také jedním z pouhých dvou asijských měst, které se dostalo mezi 10 nejlepších měst z celého světa v průzkumu, druhým je korejský Soul na 7. místě.

Výzkum ukázal, že na celém světě je již 35 milionů digitálních nomádů a s pokrokem v technologii, práci na dálku a kultuře na pracovišti se předpokládá, že do roku 2035 by toto číslo mohlo být až jedna miliarda. Předpovědi říkají, že globální nomádská pracovní síla bude představovat jednoho ze tří zaměstnanců.

Vedle Bangkoku Thajsko nabízí také další oblíbené destinace ideální pro digitální nomády, jako jsou Phuket, Samui a Chiang Mai.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button