MICEZprávy

AVIAREPS pořádá virtuální veletrh cestovního ruchu mezi EU a Čínou

Ve dnech 22.–24. 6. 2020 pořádá společnost AVIAREPS virtuální internetový veletrh cestovního ruchu. Tento inovativní formát je určen evropským a čínským firmám z oblasti cestovního ruchu a je součástí partnerství iniciovaného Evropskou komisí a spolufinancovaného Evropskou unií.

 

Foto: AVIAREPS

 

Cílem Evropského partnerství v oblasti cestovního ruchu (PET) je podpora malých a středních turistických subjektů, které chtějí expandovat na čínský trh. Prostřednictvím virtuálních B2B veletrhů, webinářů, platforem e-learning a akcí zaměřených na networking chce EU usnadnit a podporovat vznikající partnerství a spolupráci při vývoji produktů transevropského cestovního ruchu.

Vzhledem k tomu, že tradiční veletrhy a akce nejsou v současné době kvůli pandemii COVID-19 proveditelné, rozhodla se společnost AVIAREPS společně s Evropskou komisí uspořádat tento inovativní virtuální match-making veletrh, který vytvoří platformu pro partnerská jednání a prezentace. Pozvánky byly zaslány více než 400 malých a středních podniků v celé Evropě.

Projekt se skládá ze čtyř dílčích akcí, během nichž se evropské subjekty cestovního ruchu budou prezentovat čínským outgoingovým agenturám. Virtuální veletrh je první B2B akcí a bude doplněn dalšími akcemi v Berlíně, Čengdu a Hangzhou v březnu, červnu a říjnu 2021.

Veletrh se koná od 22. do 24. června 2020 a účast na něm je zdarma. Čínské a evropské agentury mohou sledovat přímé prezentace, vyměňovat si informace s ostatními návštěvníky pomocí 3D avatarů a online chatovat s vystavovateli. Celé prostředí virtuálního veletrhu se skládá ze dvou pavilonů, kde své produkty představí na 40 evropských subjektů cestovního ruchu.

Eric Philippart, Senior Expert Evropské komise, k projektu uvádí: „Čas opětovného otevření schengenského prostoru není dosud znám, ale první známky mírného uvolnění jsou již patrné. Tento veletrh je proto důležitou příležitostí, jak se ve správném okamžiku podílet na rozvoji a být průkopníkem budoucích toků cestovního ruchu. Díky této podpoře chce Evropská unie vyslat pozitivní a aktivní signál odvětví cestovního ruchu, což je odvětví, které COVID-19 tak silně zasáhlo.“

I nadále se mohou registrovat zájemci z řad malých a středních firem: https://www.partnershipsineuropeantourism.eu/express-an-interest/

 

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button