ČínaHotelyNovinkyZahraničí

Airbnb se stahuje z čínského trhu

Americká společnost Airbnb, která poskytuje ubytování v soukromí, se v létě stáhne z čínského trhu. S odkazem na své zdroje o tom informuje zpravodajský server CNBC. Firma si podle zdrojů ponechá v zemi pobočku, aby se mohla soustředit na cesty Číňanů do zahraničí.
Foto: Pixabay
 
 
 

Airbnb formálně zahájilo podnikání v pevninské Číně v roce 2016. Čelí rostoucí konkurenci domácích hráčů. Podle zdrojů CNBC bylo podnikání v poslední době už nákladné a provozně složité. Problémy pak ještě zhoršila pandemie covidu-19.

Všechny nabídky v pevninské Číně – od ubytování v soukromí po zprostředkovávání zážitků – Airbnb podle zdrojů CNBC do letošního léta stáhne.

Přestože se do podnikání v Číně zapojil i spoluzakladatel Airbnb Nathan Blecharczyk, představovaly pobyty v zemi za posledních několik let přibližně jen procento celkových příjmů společnosti.

Akcie Airbnb letos spolu s celkovým výprodejem technologických titulů klesly o více než 30 procent. Při dnešní ceně přes 112 dolarů za akcii se ale stále obchodují výrazně nad svou cenou z primární veřejné nabídky (IPO) v roce 2020, která činila 68 USD.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button