DopravaNezařazené

Air Astana převzala dodávku pátého Airbusu A321LR

Air Astana převzala dodávku pátého Airbusu A321LR v rámci operativního leasingu od společnosti Air Lease Corporation (ALC) v USA. První Airbus A321LR poháněný motory Pratt & Whitney PW1133G byl dodán v září 2019, přičemž typ nahrazuje Boeing 757, který byl v provozu u  Air Astana od roku 2003.

Foto|: Air Astana

„Jsme velmi rádi, že jsme převzali dodávku našeho pátého Airbusu A321LR od společnosti ALC. Díky vylepšenému doletu, nižším emisím a vynikající konfiguraci ve dvou třídách včetně kabiny Business Class s 16 plochými sedadly se stalo letadlo velmi oblíbené jak u zákazníků, tak i našich posádek,“ řekl Peter Foster, prezident & generální ředitel společnosti Air Astana. “Naše mezinárodní síť se po loňských výrazných redukcích opět začíná pomocí A321LR rozšiřovat .”

Air Astana v současné době provozuje flotilu 34 letadel včetně 15 Airbusů A320neo / A321neo / A321LR, tří Boeingů 767 a pěti Embraerů E190-E2.

Deset z letadel A320 / A320neo provozuje společnost FlyArystan, nízkonákladová společnost letecké společnosti. Průměrný věk flotily Air Astana je v současné době 3,5 roku, což z ní činí jednu z nejmladších flotil na světě.

O společnosti Air Astana

Air Astana, národní dopravce Kazachstánu, provozuje vnitrostátní a mezinárodní lety z uzlů v Nur-Sultan (NQZ) a Almaty (ALA). Společnost zahájila činnost v roce 2002. Flotilu společnosti Air Astana tvoří letadla Boeing, Embraer a Airbus. Air Astana se stala prvním dopravcem z Ruska, Společenství nezávislých států (CIS) a východní Evropy, který získal prestižní 4hvězdičkové hodnocení od Skytrax na jeho World Airline Awards 2012. V tomto roce byla rovněž označena jako „Nejlepší letecká společnost ve střední Asii a Indii“.

Newsroom TTG

 

 

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button