Zvýší se cesty Francouzů do České republiky?

Podle francouzského portálu tourmag.com je na poli outgoingu francouzský trh pro ČR na 8. místě. Francouzi k nám však přesto jezdí, oblíbili si zejména Prahu, kam jich směřuje 80 %. Jejich počet u nás má však od r. 2011 klesající tendenci. Malou, ale pravidelnou. Prahu navštěvují podle tourmag.com v posledních letech hojně mladí lidé kolem 30 let, kteří zde tráví většinou 3 noci a zajímají se hlavně o kulturu.

Ilustrační foto Zdroj: CzechTourism

Ilustrační foto Zdroj: CzechTourism

Filip Votava ze zastoupení CzechTourism v Paříži zjistil, že začínají více vyhledávat 4hvězdičkové hotely. Dalo by se říci, že letošní Rok české hudby je velkou příležitostí získat hudbymilovné klienty, kterými Francouzi jistě jsou. Dokážeme toho využít? Pravidelně statistiky uvádějí, že se zahraniční hosté z velké části zajímají právě o památky a kulturu.

Ve Francii se bude letos zastoupení CzechTourism snažit, aby se pokles příjezdů Francouzů k nám zastavil. Posílí svoji přítomnost na veletrzích ve Francii, zvýší se počet press tripů k nám a také se připravují reklamní kampaně ve Francii. I v profesionálním tisku se často připomíná, že Česká republika má 12 památek UNESCO, na 200 hradů a zámků, 37 léčebných lázní a také golfová hřiště, cyklostezky i pěší stezky. Vítají i to, že se rozšíří pozvánky do regionů. Takže naděje na úspěch jsou, pokud různé aktivity na podporu příjezdů Francouzů k nám nenarazí na jarní komunální volby ve Francii.

maj

 

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..