Ztráty a nálezy na palubách letadel: Od německých klobás až po zubní náhrady

Každý rok zapomenou cestující až 30 tisíc věci na palubách letadel Bristish Airways  či v prostorách terminálů. Nejvíce potom v období jara a léta. Příčinou je silná cestovní vlna způsobená jarními prodlouženými víkendy, velikonočními svátky a letními dovolenými. Zaměstnanci British Airways však ani zdaleka nenacházejí mezi zapomenutými věcmi jen běžné kusy. Mnohdy objevují skutečné rarity. 

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock.com

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock.com

Mezi nejčastěji zapomenuté věci patří moderní elektronika typu tabletů nebo chytrých telefonů. Následují hodinky a šperky. Žádnou výjimkou nejsou ani fotoaparáty, přehrávače hudby, knihy či dámské módní doplňky. Vzhledem k tomu, že cestování patří k nejoblíbenějším volnočasovým a poznávacím aktivitám, objevují se mezi zapomenutými předměty v letadlech také nejrůznější suvenýry, ale i umělecké předměty, včetně soch a obrazů. Raritou však v minulém roce byla krabice německých klobás. Do kategorie zanechaného jídla se řadí i krabice oplatek či čokolády nebo v jednom z případů tři sklenice marmelády Harrods.

Cestující ale v podstatě dokážou zapomenout i sami sebe. Důkazem je objevená fotografie neznámého muže, na níž pózuje vedle Sochy svobody v New Yorku. Specifickou skupinou zapomnětlivých jsou sportovci. Nejspíše z vyčerpání dokázali v loňském roce zapomenout v letadle například modrou podložku na cvičení nebo přilbu pro jízdu na koni.

Nalezené rarity zahrnují i vskutku nejosobnější věci. Sochu, krabici nebo fotografii člověk lehce zapomene, ale jak se na palubě ocitla bez majitele zubní náhrada?

„Se zapomenutými věcmi se setkáváme také na palubách letadel našich pěti denních letů z Prahy do Londýna. Množství námi přepravených cestujících je skutečně veliké, proto je logické, že ztracené předměty objevujeme pravidelně a to přes skutečnost, že nabízíme velmi štědré limity na kabinová i velká zavazadla určená k odbavení. Ať však zapomenutá věc sebemenší drobností, vždy se snažíme, aby se s majitelem opět shledala,“ říká Petr Duchek, obchodní ředitel British Airways pro Českou republiku, Polsko a Slovensko.

red

 

Enter the text or HTML code here

komentářů 5

 1. Astrid Chadimova says:

  Dobry den zapomnela jsem v letadle10.9.2019 linky Smartwings QS 1120 v 11:30 hod. Praha – Zakyntos svetr bezovy strikany zda se nahodou nenasel, dekuji

 2. Jaroslava Němečková says:

  Dobrý den,zapomněla jsem v letadle 28.9.2019 linky Smartwings QS 1104 v 12.00 hod Praha – Heraklion pod sedačkou na podlaze dioptrické brýle v červeném pouzdře,pokud někdo našel, velmi děkuji

  • Adéla Štechová says:

   Dobrý den,
   zabýváme se sice cestovním ruchem, ale lépe Vám poradí přímo u letecké společnosti Smartwings či na Letišti Václava Havla.
   Hezký den a hodně štěstí,
   Adéla Štechová, TTG

 3. ZDENA STECKEROVA says:

  Zdravim 19: 10: let Djerba Praha 19hod: QS 2825 na poslednim sedadle y34 B jsen nechala mobil stary typ Samsung telefon nema zadnou cenu jedna se o kartu a nechci menit cislo mobilu dik Steckerova

  • Adéla Štechová says:

   Dobrý den,
   děkujeme za komentář, bohužel mi nezbývá nic jiného než odpovědět stejně jako na předchozí komentáře – lépe vám poradí přímo na infodesku aerolinek, se kterými jste letěla (infolinka Smartwings má telefonní číslo +420 284 000 611), či přímo na letišti (ztráty a nálezy – +420 220 115 005).
   S přáním hezkého dne
   Adéla Štechová, TTG

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..