Města & regiony ČRNovinkyPraha

Zoologické zahrady budou smět od pondělí naplnit 50 procent kapacity

Zoologické či botanické zahrady budou moci podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera smět od 17. května naplnit kapacitu na 50 procent.
Foto: Zoo Praha
Zahrady nyní mohou venkovní prostory naplnit jen na 20 procent, vnitřní pavilony nesmějí být veřejnosti přístupné.

Zoologické a botanické zahrady, arboreta a jiné typy zahrad a parků mohly obnovit provoz od 12. dubna. Výrazné oteplení do nich v neděli přilákalo tisíce lidí. Například Zoo Praha dosáhla maximálního počtu 4000 návštěvníků již za hodinu a čtvrt po otevření. Lidé komplikovali dopravu v oblasti, situaci musela na místě řešit dopravní policie se strážníky. Ze stejného důvodu musela policie po poledni uzavřít příjezdové komunikace k zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce. Od rána do 12:30 ji navštívilo 3500 lidí. Tisíce návštěvníků přilákala rovněž ostravská zoo. Také tam museli strážníci řešit problémy v dopravě.

Zoologické a botanické zahrady byly kvůli pandemii naposledy uzavřeny od 18. prosince. Loni na jaře nesměly fungovat od 13. března do 27. dubna a kvůli druhé vlně epidemie znovu od 9. října do 2. prosince. Provoz byl už dříve v rámci protiepidemických opatření limitován maximálním počtem návštěvníků nebo zákazem vstupu do pavilonů. Kvůli pandemii hlásí zahrady velké ztráty.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button