Zoo Praha: Diwali – svátek světel

Indická kultura je známá neuvěřitelným množstvím svátků a slavností. Jedním z nejznámějších a nejbarvitějších svátků je Diwali – svátek světel. Přijďte v sobotu 14. listopadu do pražské ZOO a oslavte tento svátek. Navíc každý, kdo přijde do ZOO mezi 16.00 a 16.30 s vlastním lampionem v ruce, má vstup za 1 Kč.

Foto: Tomáš Adamec
Foto: Tomáš Adamec

Podle legendy svítí celou noc nespočet světel, která ukazují Rámovi cestu z jeho vyhnanství domů. Svátek Diwali se postupně stal i svátkem sladkostí, které si spolu s blahopřáními rodiny navzájem posílají. V noci pak lidé vycházejí ze svých obydlí do ulic a kochají se světelnou show.

Údolí slonů s ukázkami indické kultury a hinduistickým chrámem ašrám je ideálním místem, kde si svátek Diwali připomenete.  K chrámu vyrazí od hlavního vchodu do zoo lampionový průvod spojený s noční prohlídkou zoo. Ve slavnostně nasvíceném Údolí slonů se návštěvníci dozvědí zajímavosti o svátku Diwali a uvidí kouzelnou ohnivou show. Pro zájemce bude dále připravena komentovaná návštěva pavilonu žiraf a slonů.

Každý, kdo přijde do zoo v sobotu 14. 11. mezi 16.00 a 16.30 s vlastním lampionem v ruce, má vstup za 1 Kč. Přidejte se k průvodu a projděte noční zoo, pokochejte se výhledem na noční Prahu, rozsviťte Zakázanku, užijte si ohňovou show a navštivte slony a žirafy, které se budou ukládat ke spánku.

[box]

Program:

  • 16.00 – 16.30 Shromáždění všech účastníků u hlavního vchodu do zoo
  • 16.30 Zahájení průvodu po zoo(vytvoření společné fotografie na nasvícené Zakázance a prohlídka noční zoo)
  • 17:30 Ohňová show v Údolí slonů
  • 17:45 – 18:15 Návštěva pavilonu slonů a žiraf

[/box]

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button