Znovu obnovený spolek Středočeské vodní cesty získá od kraje 3,8 mil.Kč

Lepší využití Vltavy a Labe pro turistiku je cílem obnoveného spolku Středočeské vodní cesty. V příštím roce na to má od středočeského hejtmanství získat 3,8 milionu korun. S přidělením dotace souhlasili krajští radní a ještě to musejí 25. listopadu schválit zastupitelé, uvedla dnes Helena Frintová z krajského úřadu.

Spolek vznikl v roce 2015, o rok později po krajských volbách a nástupu nové krajské koalice byly jeho aktivity utlumeny. Nově fungovat začal až letos na jaře po schválení nových stanov. Ředitelem se stal Dušan Sahula, jenž má podle hejtmanství bohaté zkušenosti z lodní dopravy a logistiky. Původně byla v čele spolku Miloslava Vlková, která byla v minulosti starostkou Štěchovic a krajskou zastupitelkou za ČSSD.

V květnu se spolek prezentoval na Festivalu vodní turistiky v Hluboké nad Vltavou a v září se organizačně podílel na festivalu Slavnosti břehu v Roztokách a Klecanech, kde zajišťoval přívozní loď a účast vodní záchranné služby. S Jihočeskou centrálou cestovního pracoval na studii o ekonomických dopadech z umožnění plavby do Českých Budějovic a podílel se i na koncepci ekologické cyklolodě na Vltavě mezi Klecany a Máslovicemi. Začal také pracovat na fotobance, jejíž obsah bude mít k dispozici i Středočeská centrála cestovního ruchu. Část fotobanky bude pokrývat také řeku Jizeru a úsek Labe okolo soutoku s Jizerou.

K dalším činnostem spolku patří získávání dotací, grantů a příspěvků, spolupráce při organizaci výstav zaměřených na propagaci regionu, podpora spojení vodních cest s nabídkou turistického využití ze strany obcí či spolupráce s hospodářskými komorami či akademickou obcí.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..