DopravaZprávy

Žluté autobusy RegioJet budou od května jezdit z Prahy na chorvatské pobřeží

Od dnešního dne startuje autobusový dopravce RegioJet prodej jízdenek na novou sezónní autobusovou linku do Chorvatska: Praha – Brno – Bratislava – Vídeň – Split. Žluté autobusy budou od pátku 26. května do 1. října 2017 jedenkrát týdně spojovat Českou republiku a Slovensko s chorvatským pobřežím.

Split, Foto: archiv

Jízdní řád je nastaven tak, aby co nejlépe odpovídal potřebám českým a slovenským dovolenkářům a cestovním kancelářím organizujícím pobyty českých a slovenských klientů na chorvatském pobřeží. Z Prahy (16:00), Brna (18:40) a Bratislavy (20:30) bude autobus RegioJet odjíždět do Chorvatska v pátek v odpoledních resp. podvečerních hodinách a do Splitu bude mít příjezd druhý den ráno v sobotu – v 9:45. Zpět pak ze Splitu pojede autobus RegioJet v sobotu ve 20:30 a příjezd do Bratislavy (9:45), Brna (11:35) a Prahy (14:15) bude následující den v neděli.

Jízdní řád tak odpovídá termínu, kdy se v Chorvatsku v sobotu mění dovolenkové turnusy a díky odjezdu v sobotu až ve večerních hodinách dává možnost strávit ještě celý tento den dovolenkovým pobytem.  Kromě Splitu zastaví na chorvatském pobřeží autobusy RegioJet také v Zadaru, Sukošanu, Biogradu, Pakoštane, Vodicích, Šibeniku, Primoštenu, Trogiru a v zastávce Kaštela.

Na všechny nové spoje budou nasazeny autobusy ve stylu Fun&Relax s individuálními obrazovkami v sedačkách s možností sledování filmů, poslechem hudby a další zábavou. Součástí bude tak standardní palubní servis RegioJet zajišťovaný stevardkou či stevardem včetně horkých nápojů zdarma nabídky denního a dalšího tisku a také internet zdarma. Cestující, kteří si zároveň zakoupí zájezd přes Dovolena.cz – člena skupiny Student Agency, budou mít nabídku autobusových jízdenek na novou linku do Chorvatska se slevou.

„Chorvatsko je dlouhodobou stálicí nejpopulárnějších dovolených pro turisty z České republiky a Slovenska. V letošním roce v rámci zahájení prodejů na novou letní sezónu jsme u tzv. First Minute zájezdů zaznamenali vice než 30% nárůst poptávky po dovolených do Chorvatska,“ říká Eva Sedlmajerová, ředitelka prodejce dovolených a zájezdů Dovolena.cz.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button