Zlín: Výstava Brána recyklace

Ve Zlíně bude možné poprvé zhlédnout výstavu o recyklaci odpadů, která se poutavou a interaktivní formou snaží vysvětlit smysl recyklace. Výstava bude umístěna ve 2. podlaží Obchodního Centra Zlín na Kvítkové ulici od 5. října do 20. listopadu. Otevřeno bude v pracovní dny od 8:00 do 18:00.

Foto: archiv výstavy

Foto: archiv výstavy

Brána recyklace vnikla v roce 2009 jako přehlídka zajímavých uměleckých děl z odpadového materiálu. Postupem času se však její obsah změnil a nyní jsou zde i recyklované výrobky, se kterými se běžně setkáváme. Na výstavě tak můžete shlédnout předměty běžné denní potřeby, o kterých většina z nás mnohdy ani netuší, že již prodělávají několikátý recyklační cyklus. V rámci výstavy tak uvidíte, co vše se dá vyrobit ze skla, papíru, plastů nebo nápojového kartonu. „Jako doprovodný program chystáme pro děti workshopy, na kterých si malí návštěvníci vyrobí zajímavé předměty z různých druhů odpadů. Kdokoliv může na výstavu přijít a přinést materiál, který by se v dílničce použil. Přivítáme nepomačkané PET láhve a kartony od mléka, zbytky látky, papírů, drátky, šroubky, kelímky od jogurtů a další zajímavý materiál do dílničky,“ popsala organizátorka výstavy, Věra Stojarová z Aktivně životem o.p.s.

Vidět můžete například beton s vysokým obsahem drceného skla, misku z dokonale rozpůlené lahve od vína, stavební desky z nápojového kartonu, kolečkové brusle z recyklovaného plastu či originální diáře nebo sešity tenkou červenou nití spojující exponáty výstavy Brána recyklace je reálná možnost jejich zakoupení. Všechny exponáty byly zakoupeny v běžné obchodní síti, či na internetu. A to jak v Česku, tak i v různých koutech světa. Cílem výstavy je poukázat na význam třídění a recyklace odpadů. Recyklované výrobky nejsou žádnou výjimkou, jsou všude kolem nás. Ovšem aby prošly materiály procesem recyklace, je třeba je řádně vytřídit. Na výstavě se můžete také na přehledných informačních panelech dozvědět více o správném nakládání s odpady.

Vstupné: 30 Kč děti, 40 Kč dospělí, 100 Kč rodinné

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..