Zlín: Outdoorové filmy na festivalu

Letošní v pořadí 13. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů proběhne ve 48 městech České republiky, Slovenska a Ruska. Již tradičně se mezi pořadatelská města zařadil také Zlín. Slavnostní zahájení se uskuteční 5. listopadu v 19:30 ve Velkém kině.

Foto: archiv festivalu
Foto: archiv festivalu

Mezi hosty se představí zlínský cestovatel a cyklista Niko Burget, milovnice exotických zemí Vlasta Benešová a cestovatelka Kamila Gamalová. Přichystány jsou také filmy. Těšit se můžete na netradiční humanitární expedici napříč Himalájemi nebo na zdolávání legendární cesty na horu Panaroma. Večer okoření ohnivé flamenko tanečního studia Gemini. Součástí slavnostního zahájení bude také předání cen vítězům fotosoutěže, která proběhla v rámci zlínského Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.

Tradiční součástí festivalu jsou rovněž besedy. Letos jsou na programu tři a všechny se uskuteční v Kulturním institutu Alternativa od 6. do 8. listopadu vždy v 16:00. Blok besed startuje v pátek besedou Vlasty Benešové s názvem ,,Safari v keňské Maasai Maře“, kde se seznámíte s domorodými Masaji a vyzkoušíte si, jaké to je, když vás v Africe okradou o všechny osobní věci a peníze.

V sobotu je na programu beseda Niko Burgeta s názvem „Grónsko – země nejen ledová“. Niko popovídá o svých dobrodružstvích během přechodu „The Artic Trail“ – 170 km dlouhé trasy za severním polárním kruhem.

Besedování v neděli zakončí Kamila Gamalová se svou besedou „Kyrgyzstán – země nomádů a divokých hor.“ Beseda je průřezem téměř měsíčního putování po tomto neobjeveném cestovatelském ráji, které začalo vyhlášením karantény kvůli moru a skončilo neplánovaným noclehem v kyrgyzském veřejném domě.

Festival si pro diváky přichystal také mnoho atraktivních filmů., které se promítají ve Velkém kině od pátku do neděle vždy ve dvou blocích – od 18:00 a od 20:15. Do festivalu se přihlásilo celkem 120 filmů ze tří kontinentů. Nenechte si ujít mnoha cenami ověnčený film Pala Barabáša „Žiť pre vášeň“ nebo prvovýstup českých lezců na 600 m vysokou skalní stěnu v Brazílii ve filmu „Obrigado Amigos“. Za pozornost stojí také film „All the Time in the World“, kde se dozvíte jaké to je odprostit se od komerčního života a jít na rok žít do divočiny.

Soutěžní kategorie filmů:

  1. a) dobrodružní sportovní film
  2. b) horolezecký a horský film
  3. c) dobrodružní vodní sportovní film
  4. d) cestopisný film

 

Harmonogram festivalu:

  Velké kino Zlín Alternativa – Kulturní institut Zlín
čtvrtek 5. 11. 2015 Galavečer, 19:30
pátek 6. 11. 2015 Promítání filmů

od 18:00 (1. blok)

od 20:15 (2. blok)

Beseda, 16:00

Safari v keňské Maasai Maře, Vlasta Benešová

sobota 7. 11. 2015 Promítání filmů

od 18:00 (1. blok)

od 20:15 (2. blok)

Beseda, 16:00

Grónsko – země nejen ledová, Niko Burget

neděle 8. 11. 2015 Promítání filmů

od 18:00 (1. blok)

od 20:15 (2. blok)

Beseda, 16:00

Kyrgyzstán – země nomádů a divokých hor, Kamila Gamalová

 

Více informací najdete ZDE.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button