Zlín: Czech press photo

V říjnu a listopadu je v Obchodním centru Kvítková ve Zlíně k vidění výběr nejlepších oceněných fotografií z jubilejního dvacátého ročníku prestižní soutěže Czech press photo. Akce je též pozvánkou na výstavu letošního ročníku Czech press photo 2015, jež se uskuteční koncem roku na Staroměstské radnici v Praze. Výstava trvá do 30. listopadu a vstup je zdarma.

Eva Samková v Soči, Foto: Barbora Reichová

Eva Samková v Soči, Foto: Barbora Reichová

Czech Press Photo je obdobou mezinárodní soutěže World Press Photo a mapuje nejzásadnější události uplynulého roku pomocí objektivů fotoreportérů. Do ročníku 2014 se přihlásilo 267 fotografů žijících v České a Slovenské republice s celkovým počtem 3360 snímků dělených do osmi kategorií. Výstava návštěvníkům nabídne 50 nejlepších fotografií, jež zvítězily v jednotlivých kategoriích a odnesly si ceny porotců i široké veřejnosti.

Nejvíce přihlášených fotografií se věnovalo konfliktům na Ukrajině, a proto není divu, že prestižní ocenění „Křišťálové oko“ získal Filip Singer a Fotografií roku 2014 se stal jeho snímek s názvem Začátek. Czech Press Photo je soutěž a prezentační prostor fotografů a fotoreportérů nejen pro tištěná média, ale též žurnalisty publikující na internetu. Proto je do tohoto klání již druhým rokem zařazena kategorie Video sekce.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..