CK CONTI ukončila činnost

Návrh na insolvenci podala pražská cestovní kancelář CK CONTI s. r. o., která působila již od roku 1990. Kvůli poklesu prodejů se dostala CK do finančních problémů. Cestovní kancelář spolupracuje s pojišťovnou a již předala veškeré podklady, uvedla Kateřina Petříčková tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Ilustrační foto Zdroj: Lucie Poštolková

Ilustrační foto Zdroj: Lucie Poštolková

CK postupně kontaktuje své klienty a informuje je o postupu uplatnění nároku u pojišťovny. V současné chvíli se v zahraničí nachází jen 2 osoby. Jejich pobyt na Slovensku je již uhrazený, a proto nebude repatriace nutná.

Pro případ insolvence je CK CONTI pojištěna u České podnikatelské pojišťovny, a.s. Veškeré informace o postupu při uplatnění nároku na náhradu zaplacených záloh a doplatků na zrušené zájezdy i formulář pro hlášení škodní události jsou dostupné na webu pojišťovny http://www.cpp.cz/. Vyplněný formulář „Oznámení o škodní události“ musí zákazníci zaslat na kontaktní adresu ČPP co nejdříve, nejpozději do 2 měsíců.

Klienti, kteří mají uzavřené smlouvy o zájezdu s CK CONTI, jako provizním prodejcem, zprostředkovatelem, se nyní obracejí na pořadatele zájezdu.

Cestovní kancelář se zaměřovala převážně na organizaci lyžařských zájezdů do Rakouska a Itálie, realizovala služby „na přání“ pro skupiny a individuální klienty, pořádala adventní a poznávací zájezdy, řadila se mezi menší cestovní kanceláře.

V České republice nyní působí okolo 970 cestovních kanceláří (k 2.5.2014), které v loňském roce na našem trhu prodaly 2,183 mil. zájezdů.

red

Enter the text or HTML code here

komentářů 12

 1. František says:

  Lepší skončit se ctí, než tahat klienty za nos.

 2. Martina says:

  Kolegyně má u nich koupený zájezd. Snad se pojišťovna zachová ke klientům vstřícně!!!!

 3. Ani bych neřekla, že odešla se ctí. Ode mě od prosince 2013 vybrala 40.000,–Kč na zájezd, které ale jako autorizovaný prodejce nepředala cestovní kanceláři, která ted odmítá tento problém řešit,. Pojištění se na to nevztahuje, to se týkí CK Conti jen jako cestovní kanceláře a můj zájezd prodala jako cestovní agentura.

  • śimůnková says:

   JSME VE STEJNÉ SITUACI.ZAPLATILI JSME CK CONTI 38000,- KC ZA ZÁJEZD KTERÝ POŘÁDÁ CK KOVOTOUR PLUS OSTRAVA

 4. Křížová says:

  Jsme velmi nemile překvapeni, byli jsme s Conti několikrát na lyžích v Rakousku a vše bylo perfektní. Škoda!

 5. Růžena Tůmová says:

  Dotaz:Jsem jedna z klientů,kteří doplatili na krach CK CONTI.Abych mohla zahájit občanskoprávní řízení,potřebovala bych podporu podobně postižených klientů.Policie mi odmítla sdělit jakékoli jméno.Můžete mi poradit,jak získat jména?Kde bych to mohla na nettu zjistit.

  • Podbrdská Dagmar says:

   Také jsem doplatila na koupi zájezdu s CK Conti , ráda se s Vámi spojím v občanskoprávním
   řízení. PODDAG

  • Sylva Berberová says:

   Dobrý den, začátkem května jsem zakoupila zájezd u CK Conti jako u prostředníka, za 14 dnů vyhlásili bankrot a CK Quality Tours jako pořadatel mi odmítá zaplacenou zálohu ve výši cca 14.000 uhradit. Podala jsem sama trestní oznámení, ale ráda bych se spojila s uplatňováním nároku na škodu.

   • Dana Voláková says:

    Jsem na tom úplně stejně a musím konstatovat, že ani CK Quality Tours se mnou nejednali právě seriózně a podávali mylné informace. Správně by nás měla odškodnit pořádající CK a s prodejcem si to vyřídit ona, tohle přece není vůbec náš problém, ale jejich. Ráda se připojím.

 6. Podbrdská Dagmar says:

  Prosím, ozvěte se na telefon 543240158

 7. Ladislav Pícha says:

  Dobrý den, prosím, kdo máte zájem připojit se k případnému společnému řízení proti CK QUALITY TOUR a jejich podivným smluvním vztahům s patnerskou CK CONTI, které vedly k neuskutečnění zájezdů pravděpodobně kvůli krachu zmíněné CK CONTI, prosím ozvěte se mi. Bude-li nás více, máme možná větší šanci. Děkuji, Pícha tel.724 095 949.

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..