Zprávy

Zimní Via Culinaria: zábava na lyžích spojená s kulinářstvím

Mezi českými turisty je nejoblíbenější rakouskou spolkovou zemí Salcbursko. A není to dáno jen její dopravní dostupností. V Salcbursku totiž najdou turisté nejen skvělé lyžařské terény, zajímavá města a městečka a pestrou nabídku možností pro relax a zábavu. Na své si tu přijdou i milovníci dobrého jídla. Spojit zimní potěšení ze sportu s nabídkou kvalitní gastronomie, to je salcburská Via Culinaria, zážitková trasa pro ty, kteří mají rádi posezení při dobrém jídle a pití na lyžařských chalupách.

Foto: salzburgerland.com
Foto: salzburgerland.com

Dvacet vybraných podniků v salcburských zimních letoviscích má na svých jídelních lístcích vybrané pokrmy vytvořené špičkovými kuchaři z celé země, která vystihují a stavějí do popředí kulinářské zvláštnosti regionu. A kdo se chce ponořit do vysoké gastronomie Salcburska ještě hlouběji, může se přihlásit do tematických workshopů nebo kuchařských kurzů, aby odkoukal některé kuchařské grify.

Oblíbená Via Culinaria klade důraz především na rozmanitost regionálních salcburských produktů. Spojuje jedinečným způsobem dovolenou v Salcbursku s chutí a radostí z jídla. Již více než 6 let je základním a přehledným průvodcem pro hledání dobré kuchyně a vyhlášených výrobců v Salcbursku 180stránková požitkářská publikace Via Culinaria. Ve čtvrtém vydání s osmi tematickými zážitkovými trasami a 220 adresami je možné najít po celý rok nezapomenutelné kulinářské zážitky. Nejlepší místa pro fajnšmekry, milovníky ryb, masa, sýra, sladkostí a příznivce příjemného posezení na (lyžařských) chalupách jsou nově od roku 2015 rozšířeny také o trasy pro bylinkové nadšence. Vedou křížem krážem všemi salcburskými rekreačními regiony.

Podél Via Culinaria se táhnou vyhlášené restaurace a originální tradiční hostince, které lákají k prozkoumávání stejně jako salaše, farmy, cukrárny, kavárny, pivovary, palírny a prodejny nejrůznějších výrobců potravin. Všichni jsou pravidelně vybírání a testováni nezávislými salcburskými gourmet novináři podle objektivních kritérií.

[box]

Nejlepší chalupy Via Culinaria:

Tennengau: Rottenhofhütte v Annabergu/Lungötzu
Pongau: Treff 2000 v Obertauern, Garnhofhütte v Altenmarkt-Zauchensee, Bergrestaurant Burgstallhütte v Flachauwinklu, Restaurant Lisa-Alm ve Flachau, Bergrestaurant Gehwolfalm v Großarlu, Bellevue Alm v Bad Gasteinu, RestaurantHirschenhütt’n a Weitmoser Schlossalm v Bad Hofgasteinu
Lungau: Gamskogelhütte v Katschbergu, Kösslbacher Alm v St. Margarethen/Aineck
Pinzgau: Bergrestaurant Areitalm v Zell am See, Gletschermühle & Gipfelrestaurant na Kitzsteinhornu v Kaprunu, Bergrestaurant Toni-Alm v Mittersillu, Bergrestaurant Panorama Alm v Brambergu, Bergrestaurant Panorama-Alm a Bergrestaurant Wieseralm v Saalbach Hinterglemmu, Restaurant Alte Schmiede & Asitzbräu v Leogangu, Bergrestaurant Steinbockalm v Maria Alm/Hinterthalu, Bergrestaurant Bürglalm v Dientenu

[/box]

Další informace o kulinářských adresách a možnost objednání brožury zdarma na webu www.via-culinaria.com.

Lenka Neužilová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button