Zimní univerziáda 2013 v Trentinu

Je jedním z největších mezinárodních multisportovních a kulturních festivalů na světě, místo konání střídá podobně jako olympiáda. V deseti dnech – v termínu 11.-21.12.2013 – poměří svoje síly přes 2500 vysokoškoláků z 50 zemí světa.

 

www.visittrentino.it

www.visittrentino.it

 

trentino -olympiáda

Heslo univerziády: “Výjimečnost mysli a těla” vyjadřuje hlavní myšlenku univerziády – spojit akademický svět se světem sportu. Pro vysokoškoláky – sportovce z celého světa představuje příležitost oslavit společně opravdového ducha sportovního přátelství.

Mladí sportovci se utkají v následujících disciplínách: alpské lyžování, cross-country, severská kombinace, skoky na lyžích, biatlon, snowboarding, freestylové lyžování, curling, lední hokej, krasobruslení (včetně krasobruslení synchronizovaného), rychlobruslení a Short Track speed skating – neboli rychlobruslení na krátké dráze.

Do desetidenního sportovního klání bude zapojeno 13 oblastí – Trento a hora Monte Bondone, údolí Val di Fiemme a Val di Fassa, Baselga di Piné a Pergine Valsugana. Poslední zimní univerziáda se konala v tureckém Erzurumu, po Trentinu převezme štafetu v r. 2015 španělská Granada.

red

 

Enter the text or HTML code here

Jeden komentář

  1. Karel, Choceň says:

    Věřím, že se zapojí i naši vysokoškoláci a třeba vybojují i medaile. Budu držet palce, já se pojedu do nádherných Dolomit v únoru 2014 rekreačně sklouznout. nádherných Dolomit.

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..