Workshopy

Zimní odpočinek ve Waldviertelu

Křišťálově čistý vzduch, kolem dokola nic než hluboko zasněžená, nekončící zimní pohádka. Pouze  tiché vrzání sněhu a vlastní dech přeruší ticho. Aljaška? Kanada? Ne, omnoho lepší – Waldviertel! Nikde se nedá v zimě lépe odpočinout, nikde se nedá lépe načerpat sílu.

WV-Tourismus-Winter 2013-Schlittenhunde_05 (c) Waldviertel Tourismus_www.ishootpeople.at
Waldviertel Tourismus www.ishootpeople.at

Ve Waldviertelu ještě existuje, zima jako tehdy – hodně sněhu a ještě více klidu, milí lidé a kulinářské pokušení. Zimní odpočinek ve Waldviertelu má mnoho tváří – od sportovně –aktivní po romanticky-zasněnou.

Běžkování: Pohádková zábava na tratích

Jemná vrstva sněhu dává stromům kouzelný vzhled, tu a tam foukne mírný závan trochu sněhu do obličeje. Vítané osvěžení pro běžkaře, kteří zde nahoře ve Waldvierteli zanechávají své stopy na tratích. Vzduch je v Běžkovacím eldoradě Bärnkopf – Guttenbrunn – Martinsberg obzvláště dobrý – v 1000 m nadmořské výšky  vedou 120 km nejlépe vyšlapaných běžeckých tras přes malebný Weinsbergerwald. Původně, nedotčeně a pohádkově zasněžený se prezentuje běžkařům region Waldviertler Hochland. Až po Horní Rakousko sahá 280 km dlouhá síť běžeckých tras Aktivního světa Aktivwelt Freiwald – Karlstift – Langschlag – Groß Gerungs. Na své si přijdou běžkaři také v Hirschenwies, Ottenschlag a Bad Traunstein.

Pěší túry na sněžnicích: Jako kdysi lovci a indiáni

Téměř ve stavu beztíže se vznášet nad sněhem s podivně vypadajícími „talířemi“ na nohou. Osaměle objevovat krajinu, vychutnat si naprosté ticho. Individuální túry s profesionálním průvodcem nabízí Xundheitswelt v Moorbad Harbach a v Lebens.Resort Ottenschlag, v Bad Traunstein, Gutenbrunn, Bärnkopf a Langschlag. Sněžnice je možné si zapůjčit na místě.

Waldviertelské saňové psy: Síla sibířských husky

Jde se do kopce a z kopce, zasněženým lesem. Pes a člověk se dokáže velmi brzy naladit na stejnou vlnu. Ticho přeruší jen přátelské poštěkávání husky a občasné povely mašéra (psovoda). Je nádherné, jakou harmonii dokáže vytvořit člověk, zvíře a příroda. To je skutečné dobrodružství! To vše nabízí Daniela a Hans Dastig „ Husky-Time“, Franz Steindl „Huskyranch“  u vodní nádrže „Ottensteiner Stausee“ a „Huskyhof“ Romana Brunnera v Altnagelberg.

Informace
Waldviertel Tourismus

A-3910 Zwettl, Sparkassenplatz 1/2/2
(T) +43(0)2822/54109
(F)+43(0)2822/54109-36
(E)info@waldviertel.at
(I)www.waldviertel.at

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button