ZeMě: Výstava snímků Islandu

Putovní výstava ZeMě zachycující islandskou přírodu se otevře veřejnosti v pátek 14. 2. 2014. Fotografická výstava bude probíhat v pražské kavárně Lucerna denně od 10 do 24 hodin. Vstup je volný.

Foto: Archiv výstavy

Foto: Archiv výstavy

Autoři snímků Romana Chalupová a David Najbrt zachycují krajinu jihozápadního Islandu osobitým výtvarným stylem. Fotografie tak spíše připomínají více či méně ponuré obrazy. Soubor těchto fotografií se objeví také v cestopisné knize se stejnojmenným názvem ZEMĚ, která popisuje dobrodružství autorů v boji s přírodou při hledání vlastní pokory.

„Navštívili jsme Island v květnu v roce 2013. Měli jsme jen stan a zcela nevhodné oblečeníJ. Denní teplota stoupala až ke 12 stupňům a 80-ti % vlhkost zajišťovala chladný vzduch. Cestování stopem nám umožnilo poznat místní obyvatele. Tahle cesta byla pro nás velkým zážitkem a velkým zdrojem zkušeností. Dotkli jsme se duše země. Mohutnost přírody zde dává člověku pocit opravdové malosti a nevýznamnosti. Nejhezčím okamžik po návratu pro mě bylo pozorovat setmění,“ doplnila Romana Chaloupková okolnosti, za kterých fotografie vznikaly.

ZeMě má vernisáž 28. 2. v 19 hodin, kde se setkáte s autory snímků a také s Bárou Kupkovou a Robert Rajs z kapely První Hoře.

Výstava proběhne v rámci festivalu Severská filmová zima v Kavárně Lucerna. V roce 2013 proběhla v Ostravě v Minikině a bude možné jí shlédnout i v Brně. Fotografické obrazy jsou prodejní. Výtěžek půjde na náklady spojené s vydáním cestopisné knihy o Islandu se stejnojmenným názvem ZEMĚ.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..