Zdravotní turistika v Dominikánské republice

Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky nově zacílí na segment zdravotní turistiky. „Země má velký potenciál pro rozvoj tohoto typu cestovního ruchu,“ prohlásil ministr průmyslu a obchodu José Del Castillo Saviñón na prvním kongresu o zdravotní turistice, který proběhl v hlavním městě Santo Domingo a kterého se zúčastnili zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, cestovního ruchu a zdravotnictví, dále představitelé Asociace zdravotní turistiky, Asociace hotelů a soukromého sektoru.

Na fotografii zleva: MUDr. Alejandro Cambiazo, prezident Asociace zdravotní turistiky; Wendy Sánchez, výkonná ředitelka projektu; Cristina Cardona, ředitelka Světové asociace zdravotní turistiky; Francisco Javier García, dominikánský ministr cestovního ruchu

Na fotografii zleva: MUDr. Alejandro Cambiazo, prezident Asociace zdravotní turistiky; Wendy Sánchez, výkonná ředitelka projektu; Cristina Cardona, ředitelka Světové asociace zdravotní turistiky; Francisco Javier García, dominikánský ministr cestovního ruchu. Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

V loňském roce přijelo do Dominikánské republiky více než 4,5 milionů návštěvníků, což ji staví na první místo v počtu přijíždějících turistů v regionu střední Ameriky a Karibiku. Dominikána je zároveň šestou nejnavštěvovanější zemí na západní polokouli. „Zdravotní turistika zaznamenala významný růst v posledních desetiletích, s odhadovaným ročním tempem růstu až 35%,“ řekl při zahajovací ceremonii Luis Manuel Pellerano Amiama, prezident Asociace zón volného obchodu.

Destinace se má stát vyhledávanou lokalitou a centrem tohoto turistického fenoménu. „Zdravotní turistika může posílit image naší země v zahraničí. Je to příležitost pro získání místních a zahraničních investic,“ říká o projektu výkonná ředitelka Wendy Sánchez. Konkurenční výhodou Dominikánské republiky je její geografická pozice, mezinárodní letiště, excelentní hotelová infrastruktura a poměr cena / kvalita.

Zdroj: Dirección de Comunicaciones y Prensa

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..