Zdeněk Hoffmann: Pracujeme na vašich úsporách

Zaklínadlem dneška je internet. Kromě hledání informací jej stále více lidí používá k nákupu zboží a služeb, cestovní ruch nevyjímaje. O tom, jakou stopu v této oblasti otiskla u nás firma Aaron Group, jsme si povídali s jejím jednatelem Zdeňkem Hoffmannem.

Foto: Luděk Neužil

Foto: Luděk Neužil

Jste firmou, která vyvíjí internetová řešení. Která konkrétně dodáváte pro segment cestovního ruchu?

Jsme vývojová firma, která nabízí software na míru zákazníkovi. Dlouhodobě spolupracujeme s firmou Amadeus a začínali jsme s vývojem letenkových rezervačních systémů pro cestovní kanceláře a agentury. Náš on-line rezervační systém Symphony používají společnosti, které prostřednictvím internetu prodávají služby související s cestováním, tedy letenky, ubytování, cestovní pojištění nebo rezervace parkovacích míst.

Na konci loňského roku jste představili mobilní aplikaci Tabletenky. Co přesně nabízí?

Skloubili jsme vlastní software se znalostí cestovních kanceláří a agentur a vše propojili s novou mobilní technologií tabletů a smartphonů. Vznikl tak první česko-slovenský srovnávač cen letenek, který v současnosti klientům nabízí porovnání cen osmi největší prodejců letenek u nás. Uživatelé si kromě vyhledání mohou letenku i zarezervovat.

Aplikace, která je ke stažení zdarma, byla vyvinuta pro zařízení Apple. Chystáte variantu i pro Android?

Zatím byly Tabletenky k dispozici pro všechna zařízení značky Apple, od 2. dubna jsme na Google Play spustili i verzi pro Android, jehož uživatelů je u nás přece jen více. I tak jsme již zaznamenali přes šest tisíc stažení, což dokazuje, že čeští a slovenští zákazníci se stále orientují především na cenu a rychlý výběr nejlevnější letenky je pro ně atraktivní.

Tabletenky jste uvedli především jako marketingový nástroj, o společnosti Aaron Group se však nejčastěji mluví v souvislosti s alternativními platbami. Co si lze pod tímto pojmem představit?

Princip spočívá v tom, že zákazník zaplatí bankovním převodem za pomoci svého on-line bankovnictví na účet obchodníka ve stejné bance. Platba tedy funguje jako klasický bankovní převod, což je neporovnatelně levnější než transakce prováděné prostřednictvím platebních karet.

Pro koho jsou alternativní platby výhodné?

Bankovní převody on-line přinášejí efekt jak koncovým zákazníkům, pro které představují vedle plateb na dobírku či platební kartou další možnost, jak zaplatit za zboží či služby objednané přes internet. Zcela se tím pro ně eliminují i problémy s nedostatečným limitem na platební kartě nebo chybějícím povolením pro platby na internetu. Pro obchodníky znamenají alternativní platby finanční úsporu. Neplatí totiž poplatky za platby v procentní výši dle velikosti částky, ale řádově ve výši korun za jakkoli velký finanční převod. Rychlé spárování platby patří spolu s nízkými poplatky za platbu mezi základní výhody bankovních převodů on-line.

Existují u těchto plateb nějaká rizika?

Ne, tyto platby jsou rychlé a bezpečné. Systém navíc obchodníkovi umožňuje, aby si sám nastavil kritéria a měl internetové platby pod kontrolou. V současné době je naše řešení používáno v deseti evropských zemích a chystáme se je rozšířit i na Ukrajinu a do Ruské federace.

Jsou bankovní převody on-line vhodné pro jakoukoliv firmu?

Vzhledem k tomu, že obchodník by měl mít účty v několika bankách, aby tak vyhověl co největšímu počtu potenciálních klientů, měl by dosahovat určitého obratu. Pro výpočet možné úspory na poplatcích doporučujeme navštívit naše webové stránky www.onlineplatby.cz, kde si lze vše na naší kalkulačce jednoduše vypočítat.

Děkuji za rozhovor.

  Lenka Neužilová


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..