Destinace měsíceDopravaKam jet?Qatar AirwaysTOPZahraničí

Zarezervujte si let do Bangkoku s Qatar Airways

Pokud hledáte šarmantní a osobité město, pak budete v Bangkoku správně. Od 18. století, kdy Bangkok byla jen vesnička na březích řeky Chao Phraya, se město značně rozrostlo. Dnes je hektickou metropolí s více než 8 miliony obyvatel, která se řadí mezi nejnavštěvovanější města světa. Bangkok nabízí návštěvníkům příležitost zažít fascinující pohled na přátelskou kulturu Thajska.

Foto: Qatar Airways

Zarezervujte si let do Bangkoku z Prahy s Qatar Airways na www.qatarairways.com a objevte spirituální, ekonomické a kulturní hlavní město Thajska, kde staleté buddhistické chrámy stojí vedle neustále se množících výškových budov.

Foto: TAT

Toto úžasné velkoměsto udivujícím způsobem kombinuje starodávné a moderní. Pro turisty má Bangkok celou řadu atrakcí. Město nabízí na čtyři sta zářivých buddhistických chrámů, skvostné paláce, velkolepá představení thajského klasického tance, četná nákupní centra a tradiční způsob života, zejména podél kanálů, díky kterým se Bangkoku přezdívá „Benátky východu“ a řeky Chao Phraya neboli Řeky králů, která se vine městem.

Foto: Pixabay

Než se vydáte na bližší průzkum jednotlivých kanálů, projeďte se po řece a užijte si pohled na starý Bangkok. Bangkok se pyšní velkým počtem fascinujících chrámů, které jsou rozesety po celém městě. Hlavní z nich najdete v oblasti Rattanakosin na západní straně města. Oblasti Rattanakosin se říká ostrov, ale je součástí města. Výlet sem umožní návštěvníkům zhlédnout mnoho atrakcí, které jsou v docházkové vzdálenosti jedna od druhé.  Ať už hledáte starobylé chrámy, rušné trhy, temperamentní noční život, nebo absolutní luxus, Bangkok vám bude vyhovovat.

Foto: TAT

Další oblíbené čtvrti, které stojí za návštěvu během pobytu v Bangkoku, zahrnují náměstí Siam se spoustou moderních nákupních center a Silom s rušným nočním životem. Trh Pratunam s oblečením určitě navštivte, pokud vás zajímá vysoce kvalitní móda za přijatelnou cenu. Při své návštěvě Bangkoku budete mít příležitost věnovat se aktivitám, které jdou za hranice vašeho všedního života. Během dne se můžete zúčastnit hodiny meditace s místními mnichy v chrámu Wat Mahathat nebo lekce thajského vaření v Silomu.

Foto: TAT

Nenechte si ujít známý noční trh, který naleznete vedle řeky Chao Phraya. Mezi další oblíbené aktivity se řadí brouzdání barevnými trhy s osobitou atmosférou a jedinečným nočním životem, který Bangkok tolik proslavil.

Thajsko je známé pro svou kuchyni a v Bangkoku můžete ochutnat všechny její prvky. Vynikající pouliční jídlo se zde nabízí za přijatelnou cenu. Ochutnat jej můžete v čínské čtvrti Yaowarat, na ulici Silom Road a na mnoha dalších místech, které přitahují pozornost.

Foto: Pixabay

V Bangkoku naleznete vše, co potřebujete k uspokojení svých nákupních potřeb od početných stánků na trhu v Banglamphu po designové butiky na náměstí Siam. Do kontaktu s tradičním thajským způsobem prodeje se dostanete na plovoucím trhu ve čtvrti Taling Chan. V obrovských nákupních centrech mezi čtvrtěmi Siam a Chidlom můžete také sehnat vše, co si jen dovedete představit.

Další možností, jak uspokojit touhu po nákupech, je navštívit víkendový trh Chatuchak, který je s rozlohou téměř 11 hektarů zároveň jedním z největších víkendových trhů na světě.

Nenechte si ujít Siamaský mořský svět, akvárium, které se rozkládá na ploše více než 10 000 m2 a najdete zde 270stupňový akrylový podmořský tunel, panoramatické ocenárium  s 360stupňovým výhledem na kulaté akvárium o průměru 10,5 metru a 8 metrů hluboký korálový útes. K vidění je více než 400 druhů mořských živočichů včetně chobotnice kroužkované, žraloka písečného, řasovníka protáhlého a obrovských velekrabů japonských. Akvárium se nachází v nákupním centru Paragon Shopping na ulici Rama.

Foto: Pixabay

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button