MICEZprávy

Zámek Ratměřice se proměnil na luxusní resort

Klasicistní zámek, původně z počátku 18. století, v obci Ratměřice na Benešovsku dlouhá léta chátral. Během několika posledních let proběhla náročná rekonstrukce zámku i revitalizace rozsáhlého zámeckého parku s nejvyššími sekvojovci v Česku. Nyní je tato kulturní památka přeměněna na luxusní hotelový resort s restaurací Sequoia a opět je tak přístupná veřejnosti.

Foto: archiv zámku

Současní návštěvníci zámku v Ratměřicích se mohou pokochat jeho výraznou klasicistní tváří a projít rozsáhlým zámeckým parkem s neopakovatelným kouzlem. Zámek měl již od svého zrodu štěstí na majitele, kteří toto místo budovali s citem a především srdcem. Nejvýrazněji se do této podoby promítly významné rody Chotků (18. století), Kabešů (20. století) a současný majitel (21. století).

Obnovy zámku i parku do současné podoby se ujal poslední majitel, Ing. Tomáš Novák, který zámek zakoupil v roce 2010. „Vždy mě velmi zajímala historie a historické stavby. Koupě tohoto zámku pro mě znamenala splnění dávného snu, ale především velkou výzvu. Cílem nebylo pouze zámek opravit, ale zejména znovu obnovit jeho zašlou slávu, oživit jej a zároveň zpřístupnit veřejnosti,“ říká Tomáš Novák

Přeměna historického zámku i citlivá revitalizace zámeckého parku se zdařila. V objektu zámku přivítá hosty luxusně vybavený hotel, který nabízí klid a pohodlí v 19 dvoulůžkových pokojích s prémiovým vybavením.

Hotel se může dále pochlubit moderním wellness centrem, které nabízí širokou škálu možností relaxace a regenerace. Sportovně založeným hostům je k dispozici multifunkční hřiště s pavilonem. Hotel disponuje také konferenčním centrem a vinným sklepem. O kulinářské zážitky se v restaurantu Sequoia stará šéfkuchař Ondřej Soukup, který dříve působil v prestižních restauracích oceněných michelinskou hvězdou.

Více informací naleznete na webových stránkách www.zamek-ratmerice.cz.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button