Zámek Litomyšl: Muzikál Postřižiny

Maryška koupající se v sudu, pan De Giorgi skákající z komína, Francin na kouřícím a prskajícím motocyklu… O divácky vděčné scény v původním muzikálu Postřižiny, který bude k vidění 23. 7. na zámku v Litomyšli, rozhodně nouze není. Kromě nich mohou diváci na jevišti obdivovat populární herce i zpěváky, ochotníky ve svých životních rolích, zvířata a historickou techniku.

Foto: Alena Šustrová
Foto: Alena Šustrová

V původním muzikálu Postřižiny už šest let společně účinkují profesionálové – Jan Rosák, Petr Jančařík, Pavel Vítek, Lumír Olšovský… – s ochotníky, kteří jsou doma v kraji kolem dolního toku řeky Berounky. Skvělé výkony podávají Adéla Červenková, Pavla Nováčková, Karel Král, Jiří Petříš, Alena i Petr Říhovi a další. První tři roky roli prokuristy Vilímka ztvárňoval nesmrtelný bard českého divadla a filmu Pavel Landovský.

Na scéně se kromě herců objevují koza, koně, motocykl i více než sto let stará hasičská stříkačka obsluhovaná dobrovolnými hasiči z malé vesničky Osov u Berouna. Diváci se mohou těšit na koupel Maryšky a paní hostinské v pivovarském sudu, na skok pana De Giorgiho z pivovarského komína, na léčbu pomocí zázračných fulguračních proudů, zabijačkové pochoutky i výborné pivo.

Postřižiny jsou původním muzikálem autorů Miloslava Frýdla (scénář) a Jana Martínka (hudba) vytvořeným na motivy známé předlohy Bohumila Hrabala. Svérázný profesionálně-amatérský soubor je už šest let uvádí po celé republice. V Litomyšli se stejný soubor představil už dvakrát –Vrchlického veselohru Noc na Karlštejně v jeho podání loni i předloni na vyprodaném nádvoří zdejšího zámku sledovalo na 750 diváků.

Před začátkem představení zahraje staropražská kapela Třehusk.

[box]

Postřižiny

Litomyšl, Zámek, 23. 7. od 20.30 hodin

Předprodej vstupenek: Informační centrum Litomyšl: ic@litomysl.cz

[/box] 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button