Zámecký hotel Sychrov je na prodej

 Zámecký hotel Sychrov je 12 let po svém otevření na prodej. Na výstavbu čtyřhvězdičkového hotelu přispěly před lety fondy Evropské unie. Léta ho provozoval řetězec EuroAgentur Hotels & Travel, od loňského podzimu je ale hotel zavřený. Vlastníkem je společnost Regal estate ze skupiny S group (dříve Syner), která teď areál nabízí ve výběrovém řízení prostřednictvím společnosti Naxos. Nabídky do prvního kola je možné podávat do 15. března, řekl dnes ČTK Luděk Naglmüller ze společnosti Naxos.

Hotel v atraktivním místě v sousedství zámku Sychrov, který je nejnavštěvovanější památkou v Libereckém kraji, získá ten, kdo nabídne nejvíce. Minimální cena stanovena nebyla. Hotel s 86 lůžky byl otevřen v dubnu 2007. Moderní areál vyrostl na místě bývalé jízdárny Rohanů. Stavba, která architektonicky ladí s nedalekým zámkem, přišla na více než 152 milionů korun, z toho 64 miliony korun přispěl evropský program na podporu služeb cestovního ruchu. Podmínkou dotace bylo také využití alternativních zdrojů energie, vytápění hotelu proto zajišťují geotermální vrty.

Podle informací z obchodního rejstříku znalci ze společnosti VGD Appraisal před rokem hodnotu hotelu odhadli zhruba na 80 milionů korun. Zámecký hotel má 30 pokojů od dvoulůžkových až po čtyřlůžkové a dokonce jeden pětilůžkový a také tři apartmá. Kongresový sál pojme až 140 lidí. Zařízení má vlastní kuchyni, restauraci a wellness. Kanalizace je svedena do čistírny odpadních vod sousedního Zámku Sychrov. Nemovitost je podle Naglmüllera vhodná na případnou přeměnu třeba v dům s pečovatelskou službou, komunitní dům pro seniory nebo domov důchodců.

Newsroom TTG, ČTK

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..