Zprávy

Zaleťte si do Bělehradu

Srbská metropole Bělehrad díky své bohaté historii nabízí návštěvníkům mnohé architektonické skvosty a řadu dalších zajímavostí včetně bohatého kulturního a nočního života. Její historie sahá až do keltské doby. I čeští turisté začínají vnímat Srbsko a jeho hlavní město jako zajímavou turistickou destinaci.

Její Excelence Vera Mavric, velvyslankyně, společně s Miodragem Popovićem, ředitelem turistické centrály Bělehradu, vítají hosty na prezentaci Bělehradu v Praze v restauraci Salaš U Staré cesty ve vilové části starých Střešovic. Foto: Vlaďka Bratršovská

„V první polovině letošního roku byl nárůst o 25 % oproti loňsku ve stejném období. Zájem Čechů o naše město nás těší, turistům máme co nabídnout, a to během celého roku. Ke zvyšujícímu se zájmu přispívá i dobré letecké spojení,“ uvedl Miodrag Popović, ředitel turistické centrály Bělehradu.

Duší Bělehradu je bohémská čtvrť Skadarlija se spoustou barů, nočních klubů a tradičních srbských restaurací, pevnost Kalemegdan je jednou z nejstarších staveb města a nabízí nádherný výhled na soutok Dunaje a Sávy, chrám svatého Sávy je největší pravoslavný srbský chrám, který se buduje již několik desetiletí, a to výhradně z obdržených darů a je na seznamu UNESCO. Ideálním místem k setkávání je náměstí Republiky (Trg Republike) pod jezdeckou sochou Mihaila Obrenoviće, v těsné blízkosti je živá ulice nazvaná na počest knížete Mihaila (Knez Mihailova ulica) a i zde to žije v noci více než přes den. Čtvrť Savamala je centrem kulturního, uměleckého i nočního života.

Natalija Svobodová, sales & reservation manager ze společnosti Aviareps (GSA Air Serbia). Foto: Vlaďka Bratršovská

V blízkosti Bělehradu je staré městečko Zemun s nízkými starými domky a spletí křivolakých uliček a rozsáhlé archeologické naleziště kultury Vinča.

„Přijeďte si do Bělehradu prodloužit vánoční čas, Vánoce, srbsky Božić, začínají 7. ledna, Nový rok se slaví 14. ledna. Celé město oslavami žije a jeho atmosféra je jedinečná. Oslavu srbského nového roku chystají všechny bary, restaurace a kluby, církev připravuje ohňostroj u chrámu svatého Sávy, pořádá se řada koncertů,“ dodává Miodrag Popović.

Letecky se z Prahy do Bělehradu nejlépe dopravíte na křídlech letecké společnosti Air Serbia.

Cestujícím Air Serbia rovněž nabízí více než 41 destinací v Evropě a Středomoří, a to z mezinárodního letiště Nikoly Tesly v Bělehradě. Díky partnerství s Etihad Airways a jejími dalšími partnery obsluhuje přes 85 mezinárodních destinací v Evropě, Asii, USA, Austrálii a na Novém Zélandu. „Nabízíme spojení do New Yorku přes Bělehrad, luxusní Business třídu na letech Bělehrad–New York. Cestující mají možnost zakoupení Lounge Passu (vstup do Business salonku) na letišti v Bělehradu i pro cestující ekonomické třídy. Možnost výběru preferovaného sedadla, on-line check-in, dokoupení extra zavazadla s předstihem,“ uvedla Natalija Svobodová, sales & reservation manager ze společnosti Aviareps (GSA Air Serbia).

Nové spojení na trase Praha–Bělehrad nabízí čínská letecká společnost Hainan Airlines od poloviny září 2017. Nové lety jsou v provozu vždy v pondělí a v pátek a navazují na ranní přílet z Pekingu, respektive na odpolední odlet do čínské metropole.

Vlaďka Bratršovská

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button