Doprava

Zákazníci Českých aerolinií mohou od 1. prosince vybírat z širší cenové škály

Umožňuje jim to pět nových cenových a produktových balíčků na principu tzv. Branded Fares. V třídě Economy mají klienti letecké společnosti na výběr produkty LITE, PLUS a FLEX, v cestovní třídě Business pak mohou volit mezi BUSINESS LITE a BUSINESS.

Foto: Lenka Neužilová
Foto: Lenka Neužilová

„České aerolinie se rozhodly zareagovat na dění v leteckém průmyslu a na kroky konkurence a zároveň zpřehlednit stávající strukturu nabídky svých letenek. Zavedením nových cenových balíčků umožníme klientům, aby si sami vybírali podle svých preferencí a využívali pouze těch služeb, které skutečně využijí. Díky nové formě zobrazení, kterou Branded Fares umožňují, zákazníkovi nabídneme vždy levnou letenku a přehledně zobrazíme výhodnost cenového rozdílu vůči jinému balíčku,“ uvedl na dnešní tiskové konferenci Ján Tóth, ředitel Českých aerolinií pro obchod.

[box]

Představení nových cenových balíčků ČSA

ECONOMY LITE

 • Od 1. 12. 2016 bude cenový balíček LITE v nabídce na všech pravidelných linkách provozovaných ČSA, s výjimkou dálkových letů do Rijádu a Soulu
 • Od téhož data bude tento balíček v nabídce po celou dobu prodeje až do úplného vyprodání kapacity letadla
 • Určen zákazníkům, kteří hledají nejlevnější cenovou nabídku
 • Cestují pouze s 1 ks kabinového zavazadla (8 kg)
 • Požadují pouze dopravu z bodu A do bodu B a žádné další služby
 • Neumožňuje výběr sedadla s předstihem či refundaci, další služby za poplatek

ECONOMY PLUS

 • Určen zákazníkům, kteří hledají optimální poměr cena/výkon
 • V ceně jízdného zahrnuta přeprava zapsaného zavazadla 1x 23 kg a možnost výběru sedadla s předstihem, další služby za poplatek

ECONOMY FLEX

 • Určen zákazníkům, kteří preferují flexibilitu a další služby v ceně jízdného
 • V ceně jízdného ve srovnání s balíčkem PLUS navíc zahrnuto: bezplatná změna termínů odletu i návratu, možnost zrušení letenky za 60 eur za úsek, SkyPriority (prioritní přístup k přepážkám odbavení, bezpečnostní kontroly či nástupu do letadla), přeprava sportovního vybavení (golf bag či lyžařské vybavení 1x 15 kg), lehké občerstvení (obložený sendvič, čokoláda a voda)

BUSINESS LITE

 • Cenově výhodnější balíček určený zákazníkům, kteří si chtějí dopřát komplexní služby prémiového cestování a nepožadují časovou flexibilitu – změna termínu odletu a návratu za poplatek, nemožnost zrušení

BUSINESS

 • Nejhodnotnější cenový balíček zahrnující komplexní služby a prémiové cestování
 • Plná flexibilita – bezplatná změna odletu či návratu a refundace letenky

[/box]

„Letenky zakoupené před 1. 12. 2016 a s proletem po tomto datu budou automaticky převedeny do nových produktů, což bude pro zákazníky výhodné, protože se jim zvýší váhový limit z 15 kilogramů na 23 kilogramů. Zavedením nových cenových balíčků totiž mizí patnáctikilogramový váhový limit, který jsme dosud na několika linkách uplatňovali,“ dodává Tóth.

 

Čtyři nové destinace letního letového řádu 2017

Na tiskové konferenci byly rovněž představeny novinky, které České aerolinie přichystaly pro letní sezonu příštího roku. Nově se v nabídce ČSA objeví čtyři destinace – dánský Aarhus, portugalský Lisabon, islandský Reykjavík/Keflavík a italská Verona. V létě 2017 budou rovněž ČSA operovány sezonní destinace, mezi nimiž budou Bejrút, Bilbao, Malta, Pisa, Porto, Rijád, Skopje a Växjö – Linköping, a dojde rovněž k navýšení počtu letů do Birminghamu, Göteborgu, Madridu, Nice, Oděsy, Petrohradu, Říma, Stockholmu a Záhřebu. V letní sezoně tak budou České aerolinie operovat své lety do 50 destinací v 25 zemích s flotilou devíti Airbusů A319, osmi turbovrtulových ATR a jednoho dálkového Airbusu A330, který bude létat na linkách do Soulu a Rijádu.

 

Další nové služby a placené občerstvení Gourmet Menu

Od prosince 2016 zavádějí ČSA další dvě nové služby – OK Parking a OK Transfer. OK Parking nabízí na www.okparking.cz výběr z několika parkovacích domů na letištích a v jejich nejbližším okolí, kam ČSA provozují pravidelné linky, OK Transfer na www.oktransfer.cz zpřístupňuje nabídku smluvní dopravy na nebo z více než 60 letišť, kam ČSA provozují pravidelné linky a lety ve spolupráci s partnerskými aeroliniemi. Vybírat lze z několika cenových úrovní od sdíleného vozidla přes mikrobus až po privátní limuzínu.

K inovacím dochází na palubách ČSA i v gastronomické nabídce. Novinkou je Light Snack v ceně balíčku FLEX a pět různých menu v přepravní třídě Economy. Za kompletní studené Gourmet menu zákazníci zaplatí 8 eur, za teplé pak 12 eur. Menu zahrnuje studené nebo teplé jídlo, salát, dezert, máslo, čerstvě rozpečené pečivo a tři nápoje na výběr (1 nealkoholický, 1 alkoholický a 1 teplý nápoj). Podmínkou zakoupení menu je objednávka předem, nejpozději 24 hodin před odletem. Lze tak učinit jak na webu ČSA, prostřednictvím aplikace Moje rezervace, v Kontaktním centru a prodejních kancelářích ČSA, tak u cestovních kanceláří a agentur či u prodejců letenek.

 

Lenka Neužilová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button