Partnerská sekce

Zájezdy do Egypta se ani v období nepokojů neruší

Partnerský článek

Již týdny trvají občanské nepokoje v egyptských městech a jejich ulicích. Turisté v hotelových resortech se však o své bezpečí obávat nemusí, informuje Ministerstvo zahraničních věcí i pořádající cestovní kanceláře. Dovolenou u Rudého moře si užijete stejně jako v minulých letech, pouze je třeba dbát bezpečnostních opatření a zásad pro cestování do této země.

Foto: archiv Egypt HGR
Foto: archiv Egypt HGR

 

Svržení prezidenta Muhammada Mursího 3. července 2013 vyvolalo pozdvižení v egyptských ulicích. Jedni se radují, druzí protestují a v místech jejich střetu dochází k potyčkám. Demonstrace a protesty neustaly ani během postního měsíce ramadánu, který začal 10. července. Ministerstvo zahraničních věcí proto varuje české turisty, aby se nevydávali do větších měst jako Káhira, Alexandrie, Suez či Port Saíd.

 

Je bezpečné strávit dovolenou v Egyptě?

Tuto otázku si pokládá řada turistů. Cestovní kanceláře, dostávají pravidelné informace od místních delegátů, že v turistických destinacích Hurghada, Marsa Alam či Sharm el Sheikh, je situace relativně klidná. To potvrzuje i Ministerstvo zahraničních věcí. Není tedy třeba dovolenou v Egyptě rušit. Turisté, kteří se již z dovolené vrátili, jsou plni optimismu a příjemných zážitků. V mnohých případech ani nezaznamenali, že by se cokoliv v Egyptě odehrávalo.

Zvýšila se pouze bezpečnostní opatření, policejní hlídky v ulicích a zrušení některých fakultativních výletů za egyptskými památkami – především Káhira, pyramidy a plavby po Nilu. Dovolenou v hotelovém resortu, která je pro Egypt typická, však nic nenarušuje.

 

Doporučení pro turisty

Vzhledem k napjaté situaci v zemi je pro turisty vhodnější a zároveň bezpečnější, cestují-li sem s cestovní kanceláří. To samé platí pro fakultativní výlety. Některé památky jako Luxor jsou návštěvníkům otevřené, avšak se nedoporučuje jezdit sem individuálně.

 

[box]

Na co by si měli turisté dát pozor?

  • Rozhodně je třeba se vyhýbat cestování po severní a střední části Sinajského poloostrova včetně turistického letoviska Taba a zároveň oblasti Suezského průplavu.
  • Vyhýbejte se vládním a vojenským budovám. Neúčastněte se demonstrací a vyvarujte se jejich fotografování, to platí i v případě jmenovaných budov.
  • Dbejte pravidel oblékání. Zejména ženy by v těchto dnech neměly chodit ven vyzývavě oblečené.
  • Zkontrolujte si platnost cestovního pasu. Ta nesmí vypršet minimálně 6 měsíců po plánovaném odletu ze země. Nelze vycestovat s takzvaným rychlopasem!
  • Nezapomeňte na cestovní pojištění.

[/box]

 

Situace v Egyptě nevypadá zcela růžově, ale turisté si svou dovolenou mohou užít stejně jako dřív. O krásné moře, slunce a bohatou zábavu v resortech nebude nikdo připraven. Stále jsou v nabídce atraktivní last minute zájezdy do Sharm el Sheikhu, Hurghady či Marsa Alam, které jsou navíc za snížené last minute ceny.

Doporučujeme dodržovat bezpečnostní opatření a dovolenáv Egyptě se vám stane překrásným zážitkem, na který budete rádi vzpomínat.

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button