TrendyZahraničíZprávy

Zájem o internet i m-turistiku ve Francii stoupá

Každoroční konference pořádaná ve Francii kabinetem Raffour Interactif je vždy bilancí i sledováním současného vývoje cestovního ruchu. Letos v červnu se konal již 13. ročník.

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock
Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock

Směřování k odpovědnému cestovnímu ruchu, organizace prázdnin na internetu a častější používání mobilu pro rezervace i informace jsou hlavní trendy cestovního ruchu.

Nárůst e-tourismu je zjevný. Své pobyty připravovalo přes internet v roce 2015 již 77 % Francouzů, což je o 6 % více než v r. 2014. Navýšení využití smartphonů a tabletů je dáno zvýšením obchodovatelných pobytů, odpovědi na internetu jsou okamžité, virtuální cesta přes nabídky je čím dál podrobnější, rozsáhlejší je výběr produktů, a to i na zkoušku, převládá srozumitelnost nabídek i společný a sdílený obsah. Přitom všechny služby jsou k dispozici kdykoli.

Prokazatelné je i navýšení m-turistiky, tedy turistiky s využitím mobilů. 39 % Francouzů použilo smartphone nebo tablet, aby si připravilo svůj prázdninový pobyt v roce 2015, což je navýšení o 7 % proti 2014.  Turista vybavený svým mobilem čím dál více používá svůj přístroj, aby konzultoval nabídky v reálném čase, plánoval a organizoval svoje aktivity přes různé aplikace.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button