Partnerská sekceZprávy

Záhřeb obhájil titul nejlepší vánoční destinace

Partnerský článek

Nezávislý portál „European Best Destinations“ i letos provedl online anketu v kategorii „Best European Christmas Market“a chorvatská metropole zvítězila již druhým rokem v řadě v konkurenci 20 měst! Záhřeb obhájil titul, obsadil první místo získáním celkem 34 000 hlasů a po sobě zanechal Štrasburk (19 000 hlasů), Colmar (13 000 hlasů), Aachen (12 000 hlasů) a Vídeň s (11 000 hlasy). Ankety se zúčastnil rekordní počet respondentů, téměř 189 000 osob ze 124 zemí.

Foto: Davor Rostuhar
Foto: Davor Rostuhar

Na portálu „European Best Destinations“ v popisu vítězů zvou všechny turisty k návštěvě Záhřebu, aby se sami přesvědčili v bohatý tématický program, který se koná v městských ulicích a na náměstích, který přitahuje stále více návštěvníků. Připomínáme, že portál „European Best Destinations“ je evropská organizace se sídlem v Bruselu a k hlavním aktivitám organizace patří podpora evropské kultury a cestovního ruchu. Obracejí se publiku prostřednictvím internetového portálu, který má důležitou úlohu propagovat Evropu jako destinaci číslo jedna ve světě a zároveň nabízí turistické informace o více než 355 evropských destinací. Upřímné blahopřání městu Záhřeb vyjádřil  ředitel Hlavního úřadu HTZ Ratomir Ivičić.

Kromě Adventu v Záhřebu, ceny portálu „European Best Destinations“ získal i Zadar za nejlepší  evropskou destinaci, pláž Stiniva za nejlepší pláž a Nin za nejromantičtější destinaci.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button