Partnerská sekceZprávy

Zahraniční tipy, kam vyrazit na vánoční trhy

Partnerský článek

Když se řekne vánoční trhy, většině z nás se vybaví Drážďany. Německo ale není jedinou zemí, která se může pochlubit krásnými trhy. ERV Evropská pojišťovna pro vás připravila pět tipů kam letos před Vánocemi ještě vyrazit a nasát vánoční atmosféru.

Kodaň, Foto: Shutterstock
Kodaň, Foto: Shutterstock

 Kodaň, Dánsko

Nejznámější trhy v parku Tivoli nás přivítají pohádkovou atmosférou jako od samotného Hanse Christiana Andersena. 13. prosince se zde koná tradiční průvod Lucia, kterého se účastní stovka dívek v andělských kostýmech zpívající vánoční koledy. V přilehlých zahradách se můžete projít mezi zdobenými dřevěnými domky a vánočními stromky. Dárky v podobě ručně vyráběných šperků, oděvů a vánočních dekorací naleznete na neméně známém trhu v Christianii.

 

Pilatus, Švýcarsko

Neopakovatelný zážitek nabízí vůbec nejvýše položený vánoční trh v Evropě konaný na úpatí švýcarské hory Pilatus. Ve výšce 2 000 metrů nad mořem si tak můžete vychutnat horký punč při pohledu na švýcarské Alpy. Mimo bohatě vyzdobené stánky se můžete těšit i na divadelní představení, zpívání koled a skvělé regionální speciality.

 

Londýn, Anglie

Jedna z nejznámějších evropských metropolí je v adventním období jednou z nejvíce vyhledávaných lokalit. V Hyde Parku jsou trhy otevřené již od listopadu. Hlavní atrakcí je živý betlém.  Mimo něj vás na celé odpoledne zabaví více než sto dalších atrakcí a dvě stě stánků s občerstvením a dárky. Nakoupit zde můžete například ručně vyráběné dřevěné hračky.

 

Vídeň, Rakousko

Vánoční sen zažijete na vídeňském náměstí, kde se konají trhy Weihnachtstraum. Rakouské trhy ve Vídni jsou jedny ze světově nejznámějších. Na trzích se mísí tradice s modernou. Světelná výzdoba, cukroví, pečené kaštany, svařené víno nebo punč tak vytváří neodolatelnou atmosféru Vánoc.

 

Štrasburg, Francie

Právě ve Štrasburku naleznete trhy s nejdelší tradicí v Evropě. První předvánoční trhy se zde pořádaly již v roce 1570. Současné trhy nabízí 3 stovky stánků rozmístěné v centru města a mohou se pyšnit oceněním za nejlepší vánoční trhy v Evropě, které získaly hned dvakrát.

Nadcházející první adventní neděli oslavte třeba právě tím, že si rezervujete ubytování v jednom z kouzelných měst, která se právě proměňují ve skutečný vánoční ráj. A na cestu si nezapomeňte vzít dostatek peněz v hotovosti, přeci jenom se nejde spoléhat na to, že Ježíšek nebo vánoční skřítci budou mít platební terminál. A před cestou si zařiďte cestovní pojištění, které si u nás sjednáte doslova za pár minut.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button