Zahájení sezóny v Mariánkách

Zahájení lázeňské sezóny se již tradičně koná druhý květnový víkend. Oslavy zahrnují svěcení pramenů, slavnostní průvod, koncert Západočeského symfonického orchestru, mši a bohatý doprovodný program. Začátek akce je v pátek 12. května ve 14:00 u hotelu Orea Spa Bohemia, kde započne průvod dechového orchestru mladých a mažoretek.

Foto: Shutterstock

Hlavním dějištěm akce je tradičně mariánskolázeňská kolonáda a její okolí.  Nejdůležitější části oslav bude v sobotu 13. května v 11:00 mše svatá a slavnostní ceremoniál, při kterém proběhne žehnání pramenům. Při tomto slavnostním aktu bude odhalena busta Petra Hapky, autora první sklady zpívající fontány.

Připraven bude i jarmark, ukázka lidových řemesel, program pro děti v podobě Westernové dětské farmy před hotelem Orea Spa Bohemia anebo Pramencové stezky, které se mohou účastnit děti od 3 do 12 let. Sobotní večer zakončí slavnostně kapela Jelen a velkolepý ohňostroj.

Mariánské Lázně jsou kouzelné pečlivě upravenými parky, nádhernou architekturou a přírodními krásami. Při návštěvě tohoto nádherného lázeňského města byste neměli vynechat kolonádu Maxima Gorkého, Zpívající fontánu navrženou architektem Pavlem Mišíkem, park Boheminium a další. Osvěžit se můžete nejen léčebnými prameny jako je Ferdinandův, Mariin nebo Křížový, ale také stylovým menu v hotelu Orea Spa Hotel Palace Zvon nebo Orea Spa Bohemia.

Celý program k zahájení lázeňské sezóny najdete zde.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button