Pražský hrad: Zahájení sezóny

Správa Pražského hradu pořádá na Pražském hradě již třetí ročník slavnostního Zahájení letní turistické sezóny 2016. V neděli dne 3. dubna budou při příležitosti zahájení letní sezóny na Pražském hradě zdarma otevřeny nejvýznamnější objekty, do kterých je jinak vstup možný jen se vstupenkou.

Foto: Pražský hrad
Foto: Pražský hrad

Bohatým programem s tematikou života a doby Karla IV. a otevřením nejvýznamnějších návštěvnických objektů zdarma bude na Pražském hradě v neděli dne 3. dubna 2016 zahájena nejen turistická sezona, ale také doba oslav 700. výročí narození krále českého a císaře římského Karla IV. V rámci těchto oslav Správa Pražského hradu pořádá celkem šest výstavních projektů a bohatý doprovodný program. Všechny výstavní projekty budou otevřeny od 13. května do 28. září 2016.

V 10.00 hodin se symbolicky otevře brána prvního nádvoří a návštěvníky už tradičně pozdraví významné historické osobnosti, které se během staletí o výstavbu Hradu nejvíce zasloužily.  Průvod historických postav areálem Hradu povede početná skupina bubeníků.

Kromě volného vstupu do prohlídkových objektů mohou v určených časových intervalech vyslechnout zdravice jednotlivých panovníků, pobavit se vystoupením pěveckých, tanečních a šermířských skupin a nakonec se občerstvit u stánků historického tržiště na svatojiřském náměstí. A děti se mohou těšit na překvapení.

Otevřeny budou zdarma nejvýznamnější objekty, do kterých je jinak vstup možný jen s okruhovou vstupenkou. Návštěvníci tak budou moci volně navštívit:

  • Zlatou uličku s věží Daliborkou
  • interiér Katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha
  • Starý královský palác s Vladislavským sálem
  • Baziliku sv. Jiří
  • Příběh Pražského hradu

[box]
Program:

I. nádvoří Pražského hradu
10:00 Slavnostní zahájení – průvod historických osobností
Jan Lucemburský, Eliška Přemyslovna, Blanka z Valois, Anna Falcká, Eliška Pomořanská, Anna Svídnická, Petr Parléř, Arnošt z Pardubic a Karel IV. Dále pak sudičky, lid obecný, zástupci řemesel a praporečníci skupiny Alotrium, bubeníci Grál, zbrojnoši Kolínští rytíři.

II. nádvoří Pražského hradu
Focení v dobových kostýmech Barrandov studia

III. nádvoří Pražského hradu
10:20 – Vystoupení historických osobností + slavnostní průvod
12:30 – Vystoupení historických osobností
14:30 – Vystoupení historických osobností +  slavnostní průvod
Dále vystoupí Hudba Hradní stráže, skupina historických tanců Ambrozia, pěvecké sbory Besharmonie a Pueri Gaudentes

Nejvyšší purkrabství
11:00 -16:00 – Hudební skupina Krleš, Skupina historického šermu Kadeti, Ohňová show In Flamenus, kejklíři Wagabunds Collective

[/box]

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button