Žádejte o náhradu za zpožděný let hned v Praze na letišti

Od konce května můžete požádat o náhradu za zpožděný nebo zrušený let přímo na Letišti Václava Havla. Společnost Nahrady.cz, která doposud fungovala pouze na internetu, tam totiž otevřela stánek, kde budete moci případný požadavek vznést.

Letiště Praha Foto: CzechTourism

Letiště Praha Foto: CzechTourism

Stánek je umístěn v hale mezi terminály 1 a 2, a pokud byste žádali jeho služby před osmou ráno nebo po osmé večer, kdy je stánek zavřený, můžete do schránky vhodit vyplněný velmi jednoduchý formulář, který je tam i s tužkou k dispozici. Na formuláři jsou uvedeny i kódy pro mobilní aplikace, a to pro iPhone a Android. Společnost prověří oprávněnost vašeho požadavku a bude vás kontaktovat.

Podle jednatele společnosti Iva Brokeše požádalo od zahájení služby v srpnu loňského roku o kompenzaci 980 cestujících. Z toho ovšem bylo jen asi 480 požadavků oprávněných, přibližně 100 požadavků již bylo kladně vyřízeno.

Příjemné je, že ukáže-li se, že váš nárok na kompenzaci je neoprávněný, nemusíte platit žádné poplatky. Pokud ovšem pro vás firma kompenzaci získá, naúčtuje si provizi ve výši 27 procent ze získané částky. Je-li případ složitější a vyžaduje řešení právní cestou, Nahrady.cz spolupracují s renomovanou právnickou kanceláří, která se případu ujme. V současné době se připravuje již osm soudních sporů.

 nr

 

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..