Za srdcem Švýcarska: výstavy, diskuze a přednášky

Švýcarsko nejsou jen slavné hodinky, sýry a čokoláda. Ale také krásná příroda, tradiční architektura, svérázná politická struktura i oblíbená železniční doprava. V rámci Švýcarského jara se můžete přijít zapojit do diskuzí a zaposlouchat na přednášky, které vám tuto neobyčejnou zemi přiblíží.

Švýcarská Via Albula/ Bernina Zdroj: Švýcarské jaro

Švýcarská Via Albula/ Bernina Zdroj: Švýcarské jaro

Po vlakových kolejích se budete moct „rozjet“ s Petrem Čermákem, který si od 18 hodin připravil přednášku Deset nejlepších železničních cest ve Švýcarsku. Akce se koná 6. března na Petřínských terasách.

Komentovaná prezentace členů Alpského klubu, Michaela Pokorného a Marie Klementové vás provede Švýcarskem křížem krážem. Ve čtvrtek 7. března začíná program v 18 hodin v Počátkách v kulturním centru anebo také 21. března od 18 hodin v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Milovníci chůze s holemi se mohou vydat na Tour Nordic Walking, které proběhne 9. března na Výstavišti Flora v Olomouci a také 21. 3. v Praze u Petřínských teras a 16. března v Třeboni na Masarykově náměstí. Na Švýcarském dnu v Třeboni od 10 do 16 hodin se můžete těšit na švýcarské speciality, promítání, výstavy fotografií oblasti Jungfrau, přednášku, brožury a knihy o Švýcarsku.

Noric walking ve Švýcarsku Foto: Švýcarské jaro

Noric walking ve Švýcarsku Foto: Švýcarské jaro

Na Petřínských terasách bude 13. března živo. Na programu mají Fasnacht – basilejský karneval. Čekejte politickou satiru, přednášky, diskuzi a tradiční sýr raclette. Na stejném místě o týden později se koná promítání  a prezentace Doris Windlin, Švýcarky žijící v Čechách, o tradičním životě ve švýcarských Alpách.

Švýcarský den s kantonem Graubünden vás naláká na sportovní aktivity a cyklostezky. Můžete si tu vyzkoušet e-kolo a také Nordic Walking. Akce začíná v 10 hodin u restaurace Petřínské terasy.

Švýcarsko – nejpestřejší země Evropy je výstava, která návštěvníkům připraví výlet do minulosti. Prostřednictvím historických turistických plakátů z různých švýcarských regionů se budou moct podívat, jak vypadala turistika třeba před 50 lety. Výstava potrvá od 2. března do konce měsíce v Městské knihovně v Orlové-Lutyni.

Na všech uvedených akcích bude probíhat soutěž a 10 výherců obdrží věcné ceny. Všichni výherci pak postoupí do druhého kola, kde je hlavní cenou zájezd s ČEDOKem pro 2 osoby a dále zájezd CK V-tour, pobyt ve walliském Ovronnaz a jízdenky na švýcarské dráhy.

Švýcarské jaro je multižánrový program, který pořádán v rámci kulatého výročí uznání České republiky roku 1993. Akce tak připomíná dobré a přátelské vztahy mezi oběma zeměmi. Program probíhá celý březen v Praze a ve 14 partnerských městech Švýcarska. Cílem je přiblížit Švýcarsko České republice a podpořit dialog mezi oběma zeměmi.

Podrobnější informace o akcích probíhajících v rámci Švýcarského jara najdete wwww.svycarskejaro.cz.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..