GraubündenZprávy

Za romantikou do Lenzerheide: Sjezd při úplňku i panoramatická sauna

Rozmazlování v největším alpském hammamu či v pětipatrovém wellness. Romantické lyžování pod hvězdnou oblohou nebo večeře při západu slunce, i tak může vypadat dovolená ve dvou ve švýcarském středisku Lenzerheide.

Jízda na Rothornu Foto: Graubünden Ferien
Jízda na Rothornu Foto: Graubünden Ferien

Plánujete romantický výlet na lyžích pro svou polovičku? Podívejte se s námi do Lenzerheide v Graubündenu, asi 6,5 hodiny vzdálené od Prahy a 8,5 hodiny od Brna.

Romantické večery

Přes 3,5 kilometry dlouhou sjezdovku si můžete užít během nočního osvětlení. Doplnit kalorie můžete v restauraci Alp Stätz nebo zajít na drink do Stätz’s Schirmbaru. Vstup na večerní lyžování od 18 do 22 hodin probíhá na lanovce Proschieri. Více zde.

Povečeřet ve vrcholcích hor můžete v restauraci Scharmoin. Speciální balíček zahrnuje tříchodové menu včetně grilovaného masa. Na tento nevšední zážitek jezdí lanovka Rothorn. Cena pro dospělého je 69 CHF. Dopředu je nutné se rezervovat. Více zde.

Pokud s partnerem/partnerkou rádi blbnete na sněhu, měli byste si zajít na večerní sáňkování. 3,8 km dlouhá dráha začínající u mezistanice Scharmoin láká na romantickou projížďku končící v Canols. Dopředu je nutné se rezervovat, za 12 CHF vám i půjčí sáňky, jedna jízda stojí dospělé 20 CHF, děti pak 10 CHF. Více zde.

Romantika na horách  Foto: Graubünden Ferien
Romantika na horách Foto: Graubünden Ferien

Večeři v restauraci Rothorngipfel panorama s výhledem na majestátní štíty hor můžete spojit s nočním sjezdem za úplňku. Z restaurace ve výšce 2865 m n. m. máte výhled na 1 000 vrcholků. Vyjíždí se na Rothorn v 19:30 hodin Dospělý zaplatí 54 CHF a děti 35 CHF. Více zde.

Pokud hledáte gastronomické lahůdky, můžeme vám doporučit restaurace Guarda Val, Lenzerhorn, Aussichtreich in den Bergrestaurants.

Masáže a rozmazlování

Ideálním místem, kde si nechat prohřát zatuhlé svaly po celodenním lyžováním, je wellness v hotelu Schweizerhof. Na rozloze 1500 metrů čtverečních se rozkládají finské sauny i biosauny, ale perličkou je největší hamam v Alpách. Více zde.

Pětipatrový spa a wellness ráj vytvořili v resortu Valbella Inn, kde nechybí sauny, páry, masáže, bazénky… Nejzajímavější je pak sauna s panoramatickými okny. Jednotný vstup stojí 40 CHF, otevřeno mají denně od 10 do 20 hodin. Více zde.

Podrobnější informace o středisku Lenzerheide najdete zde.

 

Destinací měsíce je Graubünden, více článků najdete zde.

 

Lucie Poštolková

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button