Zprávy

Z Nantes až k Mont-Saint-Michel

Sdružování je trend i ve Francii: čtyři města, Nantes, nedaleký Saint-Nazaire, Rennes a Saint-Malo spojily síly s cílem zvýšit atraktivnost pro turisty. Opírají se přitom o nejnavštěvovanější památku Francie Mont-Saint-Michel, kam ročně přijede kolem 2,5 milionu turistů.

Pláž pana Hulota v Saint-Marc-sur-Mer. Foto: archiv

Záměrem nového turistického itineráře Cesta po Bretani je zvýraznit geografické a kulturní atraktivity této historické části Francie a zároveň upozornit, že vedle Mont-Saint-Michel jsou zde i další místa, která  mohou turistům poskytnout řadu nevšedních zážitků.

Od 16. června do 18. listopadu je v prodeji karta v ceně 36 eur, která umožní zvýhodněný přístup do zajímavých míst na trati tohoto okruhu, jako je hrad vévodů bretonských, muzeum výtvarného umění, mechanické stroje na ostrově v Nantes, mořský autobus v Saint-Malo nebo noční prohlídka opatství Mont-Saint-Michel.

Celý okruh má 12 etap a nabídne k návštěvě 18 míst. Je navržen v rámci osmidenního pobytu se sedmi přenocováními. Všechna města si uvědomují, že dřívější konkurence nemají dnes již svoji platnost. Sdružování otevírá nové perspektivy. „Obracíme se na kultivované publikum, které bude chtít objevit kulturní dědictví, historii, ale současným způsobem,“ upřesňuje Jean Blaise, ředitel turistické kanceláře v Nantes, na stránkách deníku Le Point. Nabídka už zlákala čínské a severoamerické touroperátory.

Hosty jistě zaujme i výjimečná výstava moderního umění ze Sbírky Pinault v klášteře Jakobínů a v Muzeu výtvarných umění v Rennes, stejně jako návštěvě Escal‘ Atlantique v Saint Nazaire, představující historii transatlantických parníků a lodí. Ostatně velké loděnice, kde se rodí největší lodě světa, jsou tu dodnes. Kulturní nabídky doplňuje i nabídka restaurací, jako je nedaleko Nantes, v Saint-Marc-sur-Mer, restaurace Pláž pana Hulota, kde se natáčel i  slavný film Prázdniny pana Hulota s Jacques Tatim.

Marta Jedličková

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button