Workshop ZEW představí nejnovější trendy v turistickém Německu

Zentraleuropaworkshop (ZEW) připraví nejnovější trendy v turistické zemi Německo. B2B akce se bude konat od 12. do 13. října 2014 v braniborské Postupimi. Workshop se zaměřuje na novináře a zástupce cestovních kanceláří ze střední a východní Evropy. 

Potstupimská zámecká noc Foto: SPSG Michael Lueder

Potstupimská zámecká noc Foto: SPSG Michael Lueder

„Workshop pořádáme již počtvrté za sebou. Tato událost je skvělou příležitostí k tomu, jak můžeme tomuto důležitému zdrojovému trhu pro turistickou zemi Německo prezentovat zejména nové spolkové země, a zvyšoval tak v dlouhodobé perspektivě počty návštěvníků z těchto zemí,“ říká Petra Hedorfer, předsedkyně představenstva Německé turistické centrály (DZT).

DZT očekává zhruba 100 účastníků z Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Chorvatska, Černé Hory, Rakouska, Polska, Rumunska, Srbska, Slovenska, Slovinska, Maďarska, České republiky a Ukrajiny. V braniborské Postupimi se budou moci setkat s více než 40 německými zástupci z oblasti cestovního ruchu. Tito partneři tak dostanou možnost získat nové kontakty ve zmiňovaných zemích a také mohou v rámci akce prezentovat své portfolio a nabídku služeb.

Klášter Chorin Foto: TMB Fotoarchiv Kloster Chorin

Klášter Chorin Foto: TMB Fotoarchiv Kloster Chorin

„Východoevropské země mají pro Braniborsko stále větší význam. A proto nás velmi těší, že můžeme jako hostitelé workshopu ZEW zástupce těchto zemí přivítat a přímo na místě je seznámit s turistickým potenciálem Braniborska a Postupimi,“ vysvětluje Dieter Hütte, vedoucí turistické centrály v Braniborsku (TMB Tourismus Marketing Brandenburg GmbH).

Součástí konceptu workshopu jsou také tři poznávací cesty, během nichž se mohou účastníci seznámit s turistickou nabídkou vybraných regionů turistické země Německo.

V roce 2012 téměř 15 milionů cest do Německa z regionů střední a jihovýchodní Evropy

Také z jihovýchodní Evropy, jednoho ze zdrojových regionů Německa, v němž se v posledních letech aktivity DZT značně zvýšily, byl podle údajů European Travel Monitor 2012 zaznamenán nárůst cest. Celkově bylo z této oblasti v roce 2012 realizováno přes 14,8 milionů cest do Německa. Díky tomu pocházela téměř jedna třetina všech evropských cest směřujících do turistické země Německo v roce 2012 z regionu jihovýchodní Evropy.

Nejvíce cest do Německa z tohoto zdrojového regionu pocházelo s téměř šesti miliony cest z Polska. Rakousko (přes tři miliony cest) a Česká republika (zhruba 1,8 milionů cest) obsadily druhou a třetí příčku. Další cesty do Německa byly realizovány z Chorvatska, asi 686 000 cest, Ukrajiny (616 000 cest) a Maďarska, které hlásí 566 000 cest. Následují Rumunsko s 525 000 cestami, za ním Slovensko (423 000) a Slovinsko (411 000). Z Bulharska bylo podle údajů IPK International 2012 hlášeno 328 000 cest směřujících do Německa, zatímco ze Srbska 147 000 a Bosny a Hercegoviny celých 185 000.

Informace o Braniborsku také v češtině

Na podzim loňského roku spustila DZT na svých stránkách (www.germany.travel/cz) novou sekci věnovanou turistické nabídce Braniborska. Tato stránka je dostupná v češtině a kromě zajímavých informací o atraktivitách této spolkové země se zde nachází i aktuální kalendář akcí a fotogalerie. Stránky jsou přístupné také na adrese: www.braniborsko.cz. Braniborsko je jednou ze spolkových zemí, které mají díky své rozmanité nabídce velký turistický potenciál pro český trh. V současné době je tématem číslo jedna pro náš trh kulturní a aktivní dovolená v Braniborsku.

DZT

Okružní plavba na postupimském jezeře Havelsee TMB Fotoarchiv: Y. Maecke

Okružní plavba na postupimském jezeře Havelsee Foto: TMB Fotoarchiv Y. Maecke

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..