Wizz Air slaví 15 let létání a 200 milionů odbavených cestujících

Letecká společnost Wizz Air oslavila 15. výročí svého prvního letu a významný milník 200 milionů přepravených cestujících.

Foto: Wizz Air

První let v barvách Wizz Air odstartoval 19. května 2004 na lince z Katovic na londýnské letiště v Lutonu. Od té doby letecká společnost rozšířila svou flotilu na 112 letadel Airbus, a to včetně nejmodernějšího letounu A321neo poháněného dvěma turbovrtulovými motory Pratt & Whitney, který představuje nejúspornější úzkotrupý letoun na světě. Cestující, kteří se rozhodnou létat se společností Wizz šetří životní prostředí, protože letouny A321neo, díky příkladné ekonomice pohonných hmot a s kapacitou 239 sedadel, zanechávají nejmenší ekologickou stopu na cestujícího.

Při pohledu na posledních dvanáct měsíců má být Wizz Air na co pyšný: zřízením báze na mezinárodním letišti ve Vídni se stal WIZZ průkopníkem letecké dopravy v Rakousku; založil leteckou společnost Wizz Air UK, britskou leteckou společnost, která se bude brzy chlubit jedenácti zbrusu novými letadly Airbus A320 a A321; přivítal 100. letadlo do flotily WIZZ se speciálním livery; v Budapešti otevřel nejmodernější školicí středisko, s investicemi přesahujícími 300 milionů eur; otevřel linky z nejnovější polské báze WIZZ v Krakově a do rychle rostoucí flotily WIZZ přivítal dvě z 256 letadel nové generace Airbus A321neo.

Foto: Wizz Air

Během 15 let Wizz Air získal důvěru a loajalitu 200 milionů cestujících. Stomiliontého cestujícího odbavil WIZZ v říjnu 2015. Zdvojnásobení tohoto počtu trvalo tedy méně než čtyři roky. Na oslavu tohoto milníku byli všichni cestující slavnostního letu z Kyjeva do Katovic po příletu na mezinárodní letiště Katowice přivítáni managementem společnosti Wizz Air a rozdávaly se i poukazy ve výši 200 eur.

József Váradi, generální ředitel společnosti Wizz Air, řekl: „V roce 2004 jsme letěli poprvé z Polska do Velké Británie, a dnes, o 15 let později, oslavujeme celkem 200 milionů cestujících přepravených ze 112 letišť ve 44 zemích. I když nepochybně jsou největším hnacím motorem tohoto úspěchu naši lidé, existují i ​​čtyři klíčové pilíře, které WIZZ odlišují od jeho konkurentů, a pomohly tak vytvořit bezkonkurenční strategickou pozici v Evropě. Díky našemu výjimečnému obchodnímu modelu ULCC jsme lídry v oblasti komoditního průmyslu a jednou z nejoceňovanějších leteckých společností v Evropě. Naše vedoucí postavení na trhu a soustředění na region střední a východní Evropy nám dává výhodu. Umožňuje nám vstoupit na podceňovaný trh, ve kterém se snažíme zákazníky spíš přesvědčit o výhodách létání, než že bychom soutěžili o cestující stávajících leteckých společností. Máme objednaných více než 250 letadel A321neo, což je mimořádně hodnotné aktivum a pro společnost Wizz opravdu velká změna. Nabízí nejnižší jednotkové náklady a ekologickou stopu na cestujícího, stejně jako sníženou hlučnost a stopu oxidů dusíku. A nakonec, naše různorodá organizace a vedení, ve kterém najdete více než 50 národností, zajišťuje, že máme skutečně globální vizi, přijímáme vyvážená rozhodnutí a rychle se přizpůsobujeme změnám v našem prostředí. Děkuji našim zákazníkům, partnerům a samozřejmě týmu WIZZ za jejich důvěru a podporu během uplynulých 15 let a bez jakýchkoliv pochybností můžu říci, že před sebou máme dalších ještě lepších 15 let.“

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..