DopravaZprávy

Wizz Air slaví 15 let létání a 200 milionů odbavených cestujících

Letecká společnost Wizz Air oslavila 15. výročí svého prvního letu a významný milník 200 milionů přepravených cestujících.

Foto: Wizz Air

První let v barvách Wizz Air odstartoval 19. května 2004 na lince z Katovic na londýnské letiště v Lutonu. Od té doby letecká společnost rozšířila svou flotilu na 112 letadel Airbus, a to včetně nejmodernějšího letounu A321neo poháněného dvěma turbovrtulovými motory Pratt & Whitney, který představuje nejúspornější úzkotrupý letoun na světě. Cestující, kteří se rozhodnou létat se společností Wizz šetří životní prostředí, protože letouny A321neo, díky příkladné ekonomice pohonných hmot a s kapacitou 239 sedadel, zanechávají nejmenší ekologickou stopu na cestujícího.

Při pohledu na posledních dvanáct měsíců má být Wizz Air na co pyšný: zřízením báze na mezinárodním letišti ve Vídni se stal WIZZ průkopníkem letecké dopravy v Rakousku; založil leteckou společnost Wizz Air UK, britskou leteckou společnost, která se bude brzy chlubit jedenácti zbrusu novými letadly Airbus A320 a A321; přivítal 100. letadlo do flotily WIZZ se speciálním livery; v Budapešti otevřel nejmodernější školicí středisko, s investicemi přesahujícími 300 milionů eur; otevřel linky z nejnovější polské báze WIZZ v Krakově a do rychle rostoucí flotily WIZZ přivítal dvě z 256 letadel nové generace Airbus A321neo.

Foto: Wizz Air

Během 15 let Wizz Air získal důvěru a loajalitu 200 milionů cestujících. Stomiliontého cestujícího odbavil WIZZ v říjnu 2015. Zdvojnásobení tohoto počtu trvalo tedy méně než čtyři roky. Na oslavu tohoto milníku byli všichni cestující slavnostního letu z Kyjeva do Katovic po příletu na mezinárodní letiště Katowice přivítáni managementem společnosti Wizz Air a rozdávaly se i poukazy ve výši 200 eur.

József Váradi, generální ředitel společnosti Wizz Air, řekl: „V roce 2004 jsme letěli poprvé z Polska do Velké Británie, a dnes, o 15 let později, oslavujeme celkem 200 milionů cestujících přepravených ze 112 letišť ve 44 zemích. I když nepochybně jsou největším hnacím motorem tohoto úspěchu naši lidé, existují i ​​čtyři klíčové pilíře, které WIZZ odlišují od jeho konkurentů, a pomohly tak vytvořit bezkonkurenční strategickou pozici v Evropě. Díky našemu výjimečnému obchodnímu modelu ULCC jsme lídry v oblasti komoditního průmyslu a jednou z nejoceňovanějších leteckých společností v Evropě. Naše vedoucí postavení na trhu a soustředění na region střední a východní Evropy nám dává výhodu. Umožňuje nám vstoupit na podceňovaný trh, ve kterém se snažíme zákazníky spíš přesvědčit o výhodách létání, než že bychom soutěžili o cestující stávajících leteckých společností. Máme objednaných více než 250 letadel A321neo, což je mimořádně hodnotné aktivum a pro společnost Wizz opravdu velká změna. Nabízí nejnižší jednotkové náklady a ekologickou stopu na cestujícího, stejně jako sníženou hlučnost a stopu oxidů dusíku. A nakonec, naše různorodá organizace a vedení, ve kterém najdete více než 50 národností, zajišťuje, že máme skutečně globální vizi, přijímáme vyvážená rozhodnutí a rychle se přizpůsobujeme změnám v našem prostředí. Děkuji našim zákazníkům, partnerům a samozřejmě týmu WIZZ za jejich důvěru a podporu během uplynulých 15 let a bez jakýchkoliv pochybností můžu říci, že před sebou máme dalších ještě lepších 15 let.“

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button