Waldviertel – pravý & nefalšovaný

 

Waldviertel je zemí, kde vládne jedinečná severská čistota v souladu s jižní vroucností. Je to výjimečná dualita, která po staletí utvářela ráz zdejší krajiny a obyvatelstva a vytvářela místní produkty, nabídky a služby nesrovnatelné přírodní kvality.

Ve Waldviertelu – zcela nahoře, na severu Dolního Rakouska – je proto svět velmi rozmanitý. Díky pestré nabídce z oblasti přírody, zdraví, sportu, gastronomie a kultury se z Waldviertelu stala moderní rekreační oblast.

 

Waldviertel Tourismus - Robert-Herbst
Waldviertel Tourismus – Robert Herbst

Zdravý Waldviertel

Nedotčená příroda a svěží podnebí s teplými dny a chladnými nocemi dělají z Waldviertelu jednu z nejzdravějších oblastí Rakouska. Se svou rozsáhlou nabídkou na téma Zdraví zaujímá Waldviertel významné místo v oblasti zdravotní prevence.

 

Sportovní Waldviertel

Pohyb a sport hrají ve Waldviertelu velkou roli. Ať při golfu, turistice nebo na horských kolech – všude cítíme sílu přírody a čistého vzduchu. Region, který jako první získal rakouskou pečeť kvality v oblasti pěší turistiky, čeká se stovkami kilometrů turistických stezek na pevný krok turistické boty. Cyklistům se doporučují FunBike Trails: 21 přeshraničních tras v délce 750 km a různých stupňů obtížnosti. Zkušení průvodci Vám rádi předvedou krásy Waldviertelu a sousedních jižních Čech.

 

Chutný Waldviertel

Waldviertelští zemědělci, výrobci, gastronomická zařízení a hoteliéři jsou skutečnými mistry ve využití nejcennějších pokladů přírody pro lidské blaho a zdraví. Chuť v celé své rozmanitosti. Od žita po chleba, od makových květů po „šedé zlato“, od hroudy hlíny po brambory, …. Chuť – to je dílo přírody a obyvatel Waldviertelu!

 

Kulturní Waldviertel

Waldviertel uchovává historický poklad v podobě stovek hradů, zámků, zřícenin a klášterů – pro prohlídky i kulturní události. Kulturní nabídka zahrnuje opery a operety, varhanní a hudební festivaly, tanec, divadlo a kabaret.

 

Vychutnejte si „odpočinek“ ve Waldviertelu

Načerpat síly, vypnout a uvolnit se – ve Waldviertelu se Vám to podaří velice dobře, neboť je z čeho vybírat. Stačí si jednoduše vyžádat katalog „Auszeit im Waldviertel“ (Odpočinek ve Waldviertelu) nebo si najít vhodné nabídky online na www.waldviertel-angebote.at

 

Objednávky & Informace

Waldviertel Tourismus

Tel. +43/2822/541 09

info@waldviertel.at

www.waldviertel.at

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button