Vzniklo Fórum cestovního ruchu

V pondělí 14. dubna bylo založeno Fórum cestovního ruchu, které je nezávislou komunikační platformou pro koordinaci a prezentaci zájmů podnikatelů v cestovním ruchu, a to jak směrem do odvětví tak vně.

Viliam Sivek

Viliam Sivek

Fórum cestovního ruchu si klade za cíl zkvalitnit spolupráci uvnitř odvětví cestovního ruchu a efektivnější prosazování nutných změn. Fórum cestovního ruchu je ustaveno v souladu s Koncepcí státní politiky cestovního ruchu v České republice na období 2014 až 2020, kterou naplňuje.

Zakladateli jsou významné subjekty v cestovním ruchu: Asociace cestovních kanceláří České republiky, Svaz léčebných lázní ČR, Asociace hotelů a restaurací ČR a Asociace průvodců České republiky.

Cílem Fóra cestovního ruchu je poskytnutí diskuzního prostoru pro řešení zásadních otázek souvisejících s podnikáním v cestovním ruchu a efektivní prosazování společných zájmů subjektů působících v cestovním ruchu,“ uvedl pro TTG Viliam Sivek, předseda Asociace cestovních kanceláří České republiky, který byl na ustavujícím jednání Fóra zvolen jeho prvním předsedou.

Myšlenku Fóra vítá také Martin Plachý, víceprezident Svazu léčebných lázní České republiky, prezident Evropského svazu lázní, který byl zvolen místopředsedou a vysvětluje: „Členem Fóra se může stát každý spolek nebo svaz, který zastupuje nejméně 20 subjektů podnikajících a působících v cestovním ruchu v České republice.

Fórum cestovního ruchu můžete kontaktovat na adrese:

Lípová 511/15

120 44 Praha 2

Kontakty:

Viliam Sivek, sivek@sivekhotels.cz

Martin Plachý, martinplachy@royalspa.cz

red

Enter the text or HTML code here

komentářů 5

 1. Jaromír V. says:

  Jak často se bude Fórum cestovního ruchu scházet? Mohu se přijít podívat na zasedání a teprve po té se přidat k Vašemu Fóru?

 2. Mariana says:

  S jakou koncepcí přicházíte? Jaké budou vaše další kroky?

 3. Pokud se týká zájmů podnikatelů v cestovním ruchu mám takové neblahé zkušenosti, které svědčí o tom, že si umí zařídit výborné právní prostředí, které naprosto znevýhodňuje klienty = spotřebitele. V tomto špatném právním prostředí pro klienty, se podnikatelé v cestovním ruchu umí velmi dobře pohybovat na úkor poškozených klientů. V zemi, kde je standardním modelem lhaní nemohou mít tito pseudopodnikatelé žádné větší starosti, neboť poškození klienti mají minimum šancí. Nechápu tedy o čem tento projekt má být? Pokud se jedná především o incomingové služby, pak to nelze rozeznat a pokud se jedná i o cesty do zahraničí, tak je vše o lidech, bez ohledu na projekty. Slušní a poctiví, zůstávají slušnými a poctivími podnikateli ale ti bezohlední dravci, kteří se rekrutují z řady větších cestovních kanceláří, zůstanou stále bezohlednými dravci honícími se za vidinou zisku za každou cenu. O čem tedy celý projekt je? Prosím o vysvětlení informací na vašem webu. Děkuji E.

 4. Michal V. says:

  Více informací k Fóru CR a jeho představách je v dalším článku http://www.ttg.cz/viliam-sivek-forum-cestovniho-ruchu/

 5. Irena Poláková says:

  Dobrý den,
  ráda bych se Vás zeptala, co přesně si Foórum cestvního ruchu pokládá za cíl.
  Ráda bych znala více informací, než bych se přihlásila.
  Děkuji Vám, přeji hezký den
  S pozdravem
  Irena Poláková

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..