Města & regiony ČRZprávy

Vznikl spojený turistický region Koruna Vysočiny

Starostové 7 zakladatelů, kterými jsou Město Žďár nad Sázavou, Město Nové Město na Moravě, Město Bystřice nad Pernštejnem, Město Tišnov, Město Velká Bíteš, Město Velké Meziříčí a Městys Nedvědice podepsali ve čtvrtek 3. 9. 2015 v Bystřici nad Pernštejnem „Memorandum o rozvoji spolupráce a řízení strategie rozvoje cestovního  ruchu ve spojeném regionu Koruna Vysočiny“ a na ustavující valné hromadě zvolili orgány tohoto spolku.

Podpis memoranda, Foto: Koruna Vysočiny
Podpis memoranda, Foto: Koruna Vysočiny

Signatáři Memoranda deklarovali podpisem konsenzus, který byl výsledkem 9 měsíční práce skupiny zástupců zúčastněných měst a regionů, připravující podklady pro vytvoření turistické  destinace Koruna Vysočiny. Turistická destinace zahrnuje téměř 2000 km2 území na pomezí Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje. Klade si za cíl propojováním turistických cílů budovat atraktivní oblast „mezi Brnem a Žďárskými vrchy“ pro delší než jednodenní pobyt návštěvníků.

Prostředkem k dosažení tohoto cíle je vtáhnout do spolupráce všechny aktéry činné v cestovním  ruchu  v  regionech  Žďárska, Novoměstska, Bystřicka, Nedvědicka, Tišnovska, Velkomeziříčska a Bítešska. Veřejné subjekty a úřady přitom chtějí vytvářet podmínky pro rozvoj soukromého podnikání, růst kvality služeb a prostor pro aktivity neziskového sektoru.

[box]

Jednotlivé zapojené regiony budou prezentovány pod vlastní symbolikou, která deklaruje jejich jedinečnost a pestrost:  
Tišnovsko = brána Vysočiny
Nedvědicko = pohádka Vysočiny
Bystřicko = ráj Vysočiny
Novoměstsko = srdce Vysočiny
Žďársko = hvězda Vysočiny
Velkomeziříčsko = most Vysočiny
Bítešsko = krojovaná Vysočina

[/box]

Svůj podpis pod Memorandum připojili starostové na základě mandátu svých zastupitelstev, která návrh na meziregionální spolupráci na poli cestovního ruchu ratifikovala v červnu tohoto roku. Za předsedu spolku Koruna Vysočiny, z.s., který signatáři Memoranda zároveň založili, byl zvolen pan Michal Šmarda, starosta Nového Města na Moravě. Zvolená Výkonná rada je tvořena po 1 zástupci za každého ze 7 zakladatelských měst.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button