VzděláváníZprávy

Využijte nižší daně za praktikanty

Podnikatelé si letos poprvé  mohou za rok 2014 snížit základ daně o daňový odpočet na podporu odborného vzdělávání, pokud poskytují praxi studentům středních, vyšších a vysokých škol. Odpočet se vypočítává z nákladů, které byly vynaloženy na pořízení majetku sloužícího pro odborné vzdělávání a dalších nákladů vynaložených na studenta. 

Foto: Flickr/alanclarkdesign
Foto: Flickr/alanclarkdesign

„Podmínkou je mít oprávnění k činnosti související s daným oborem vzdělání a uzavřít s příslušnou školou smlouvu o obsahu a rozsahu praxe,“ informovala Hana Šímová, vedoucí odboru školství mládeže a tělovýchovy Jihočeského kraje. Následně může firma také standardně odepisovat stroje, zařízení a další techniku využívanou pro odborné vzdělávání. Při odpočtu základu daně se jedná o paušál na podporu výdajů studenta.

„Firmě to kompenzuje, že se její zaměstnanci odborně věnovali mládeži namísto své běžné pracovní činnosti,“ sdělila Věra Vrchotová, ředitelka
rozvoje lidských zdrojů společnosti Motor Jikov Group, a. s. „Zavedení odpočtu je další krok k prohloubení spolupráce odborných škol a zaměstnavatelů, který může přispět k řešení nedostatku kvalifikované pracovní síly, s nímž se jihočeští zaměstnavatelé potýkají zejména v technických oborech,“ řekl ředitel úřadu Jihočeské hospodářské komory Luděk Keist.

Zdroj: JHK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button