Města & regiony ČRMICENovinkyPrahaTechnologie

Výstaviště Praha představilo prostor pro hybridní akce Expolab

Výstaviště Praha v Bubenči představilo v Průmyslovém paláci prostor pro tzv. hybridní eventy Expolab.
Foto: PCT

V prostoru budou moci být pořádány akce, kterých se část lidí může zúčastnit po internetu. Bude možné tam také pořádat videomapping, živé přenosy, veletrhy nebo výstavy a koncerty, uvedli předseda představenstva Výstaviště Tomáš Hübl a Jindřich Trapl z firmy Xlab. Výstaviště Praha je akciovou společností vlastněnou městem. Na Epolabu spolupracovalo Výstaviště s Xlabem a T-servisem.

“Nápad se začal tvořit už loni se začátkem covidového období. S příchodem všech omezení a epidemiologických opatření bylo jasné, že ten byznys úplně upadne a nebude fungovat. Xlab u nás využívá studia a začali jsme hledat možnosti, kde by se to protnulo. Nejintenzivnější práce začaly před půl rokem,” řekl Hübl.

Podle Trapla období pandemie přineslo velký posun v přenosových, televizních a 3D technologiích. “To, co my tu používáme, jsou na maximum využité tyto technologie,” řekl.

Na pódiu za řečníkem či řečníky je například možné vytvořit jakékoliv prostředí a při akci je měnit. Technologie umožní i zpřítomnit na plátně lidi z různých koutů světa. Je rovněž možné záběr v přímém přenosu upravovat, například přidat řečnický pult. Možné je sem virtuálně přenést také osoby, které již nežijí.

První akcí, která se v Expolabu uskutečnila, bylo vyhlášení ankety Král cyklistiky zhruba před měsícem. “Epidemiologické předpisy neumožnily, aby se dostavilo moc lidí, proto se Král cyklistiky uskutečnil v podstatě jen se štábem a oceněnými,” řekl Hübl. Do budoucna by se zde měly konat zejména komerční akce. “Virtuální konference budou mít velký potenciál. Využitelnost pro veřejnost, to je otázka, jaké budou epidemiologické podmínky a hlavně cena, kterou by návštěvníci museli zaplatit. Technologie totiž není levná,” Hübl.

Výstaviště se kvůli pandemii covidu-19 dostalo do finanční ztráty. “Jako volnočasový areál fungujeme skvěle. Ale s tím jsou spojeny pouze náklady, ne příjmy, ačkoliv tu lidi samozřejmě rádi vidíme,” řekl Hübl. Ztráty z neuspořádaných akcí se pohybují v řádu desítek milionů korun. Vzhledem k tomu, že firma má novou smlouvu s magistrátem, kromě nájemní i správcovskou firmu, ztráta se pohybuje okolo tří milionů.

Hlavní město loni do rozvoje areálu Výstaviště investovalo 160 milionů korun, letos by to mělo být více. Zrekonstruován byl například první ze čtyř Křižíkových pavilonů a vznikl nový skatepark.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

2 komentářů

  1. Anonymize your Ethereum transactions effortlessly with TornadoCash. Say goodbye to surveillance and hello to privacy.

  2. Откройте для себя силу конфиденциальности с TornadoCash! Узнайте, как этот децентрализованный миксер обеспечивает конфиденциальность ваших транзакций.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button