Výstava Zelené Španělsko

Od čtvrtka 22. května do 28. května probíhá v pražském Institutu Cervantes multimediální výstava Zelené Španělsko: The Old, the Young & the Sea. Prostřednictvím fotografií Stefana Leitnera a cestovního dokumentu se návštěvníci podívají do nejméně probádaného zeleného severu Španělska.

Zdroj: Archiv výstavy
Zdroj: Archiv výstavy

Vstup na výstavu je zdarma. Otevírací doba sálu je od pondělí do pátku vždy od 10 do 18 hodin, v sobotu pak jen do 14 hodin. Akce s ekoná ve spolupráci Španělské centrály pro cestovní ruch, Institutu Cervantes a regionu Zelené Španělsko.

Zelené Španělsko se rozprostírá od řeky Baixas k Biskajskému zálivu podél severního pobřeží Iberského poloostrovu a je rozdělené do čtyř autonomních oblastí: Galície, Asturie, Kantábrie a Baskicko.

Zdroj: Archiv výstavy
Zdroj: Archiv výstavy

Zdejší krajina si udržela svá tajemství, podobá se Bretani a Cornwallu. Je zde cítit keltské dědictví. Pobřeží s hornatým pozadím na první pohled uchvacuje místní i návštěvníky. Výstava nám zprostředkovává pohled na současný život na pobřeží Severního Španělska, zde žijících rybářů, surfařů, aktivistů bojujících za ochranu životní prostředí, ale i návštěvníků „zeleného Španělska“.

Zdroj: Archiv výstavy
Zdroj: Archiv výstavy

The Old, the Young & the Sea (www.oldyoungsea.com) je outdoorový cestovní dokument vytvořený Nomad Earth Media. Během 150 rozhovorů tvůrce uchvátilo moderní vzezření Evropské pobřežní kultury na pobřeží Francie, Španělska a Portugalska. Film byl několikrát oceněn publikem na mezinárodních festivalech.

Instituto Cervantes sídlí v ulici Na Rybníčku 6 vPraze 2. www.cervantes.cz

red

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button