Nezařazené

Praha: Výstava Smrt kmotřička

České muzeum hudby otevřelo novou výstavu Smrt kmotřička, která představuje smrt jako inspiraci skladatelů, malířů a spisovatelů prostřednictvím uměleckých děl z oblasti literatury, hudby, divadla, filmu či výtvarného umění od středověku do současnosti. Mezi vystavenými vzácnými exponáty vynikají barokní tisky, unikátní kresby Josefa Čapka z koncentračního tábora, autografy Dvořákova Requiem a Sukovy symfonie Asrael nebo legendami opředený náhrobek Svatá holčička. Součástí výstavy jsou také originální díla známých umělců Olbrama Zoubka, Vladimíra Franze nebo Karla Stádníka. Výstavu mohou návštěvníci zhlédnout od 18. června 2014 do 23. února 2015 v Karmelitské ulici 2/4 v Praze.

NÁHROBEK SVATÁ HOLČIČKA Originál z Malostranského hřbitova v Praze Foto: archiv muzea
Náhrobek svatá holčička,
Originál z Malostranského hřbitova v Praze Foto: archiv muzea

Národní muzeum připravilo na sezonu 2014/2015 nový výstavní cyklus Smrt, který navazuje na úspěšné výstavy z cyklů Monarchie a Peníze. V šesti pražských objektech Národního muzea se návštěvníkům otevře citlivé téma smrti a bude představeno především jako nedílná a nezbytná součást naší existence. Výstavy se zaměří na koloběh života a smrti v přírodě a zároveň přiblíží nejširší kulturní a společenské oblasti se smrtí spjaté.

„Smrt je v současné společnosti často opomíjené, ale nesmírně silné téma. Naším výstavním cyklem nechceme vyvolávat žádnou senzaci. Naopak. Smrt sama o sobě souvisí se vším živým, a proto ji chceme ukázat především jako součást veškerého života. Jednotlivé výstavy z nového výstavního cyklu přiblíží fenomén smrti ze všech možných úhlů. Doufáme, že naše návštěvníky nevyděsí, ale naopak přimějí zamyslet se nad životními hodnotami a smyslem naší existence,“ uvádí Michal Lukeš, generální ředitel Národního muzea.

Více na www.nm.cz

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button